Legia 3-2 Szinnik Jarosław

SENIORRR, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

O 16:30 legioniści rozegrali sparing z Szinnikiem Jaroslaw. Rosjanie byli trzecim rywalem Legii na hiszpańskim zgrupowaniu. Dotychczas podopieczni Dariusza Wdowczyka wygrali dwa mecze. Dziś ta passa, z trudem, ale została podtrzymana. Pierwszą bramkę Legia zdobyła w 42. minucie, a jej autorem był Moussa Ouattara, który dobił strzał z główki Piotra Włodarczyka.
Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, w której Łukasz Fabiański trzykrotnie popisał się udanymi interwencjami, a Moussa Ouattara miał aż trzy dogodne sytuacje do strzelania bramki - jedną z nich wykorzystał.

W przerwie w Legii nastąpiła tylko jedna zmiana. Za Michala Gottwalda wszedł Dawid Janczyk. W 48. minucie Piotr Włodarczyk strzelił drugiego gola po rewelacyjnym podaniu Rogera Guerreiro. Trzy minuty później żółtą kartką został ukarany Bartosz Karwan za przeszkadzanie Rosjanom w wykonaniu rzutu wolnego. W 54. minucie po raz kolejny dobrze asystował Guerreiro - jego dośrodkowanie w pole karne trafiło do Dawida Janczyka i ten podwyższył na 3-0. W 62. minucie Dariusz Wdowczyk dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Szałachowski, Bronowicki i Kucharski, a zeszli Guerreiro, Karwan i Włodarczyk. 68. minuta - druga żółta kartka dla legionisty. Tym razem został ukarany Dickson Choto za delikatne odepchnięcie sędziego... 70 minuta - kolejne trzy zmiany w Legii. Weszli: Djoković, Rosłoń, Rzeźniczak. W 75. minucie po błędzie Jakuba Rzeźniczaka Szinnik zdobywa pierwszą bramkę. Minutę później "Rzeźnik" został ukarany żółtą kartką za faul. W 83. minucie błąd obrońców Legii i z 3-0 zrobiło się już tylko 3-2.
Takim wynikiem zakończyło się spotkanie - trzeba przyznać, że końcówka zdecydowanie należała do drużyny rosyjskiej.

Legia 3-2 (1-0) Szinnik Jarosławl
1-0 - 42 min. Moussa Ouattara
2-0 - 48 min. Piotr Włodarczyk
3-0 - 54 min. Dawid Janczyk
3-1 - 75 min. Hazow
3-2 - 83 min. Szirko

Skład Legii: Fabiański - Szala, Ouattara (70' Rzeźniczak), Choto (70' Rosłoń), Kiełbowicz - Karwan (62' Szałachowski), Surma, Vuković (70' Djoković), Guerreiro (62' Bronowicki) - Włodarczyk (62' Kucharski), Gottwald (46' Janczyk).