REKLAMA

Sprostowanie Stowarzyszenia

Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Po wczorajszym meczu w newsie "Po co to było?!" poinformowaliśmy, że kibice nieposiadający biletów na spotkanie w Kielcach weszli na stadion dzięki reakcji prezesa SKLW. W naszym newsie wkradła się nieścisłość/nadinterpretacja, ponieważ SKLW tylko rozmawiało z organizatorami o sprzedaży dodatkowych 100 biletów, ale nie otrzymało wiążącej odpowiedzi. Dziś otrzymaliśmy sprostowanie Stowarzyszenia w tej sprawie:

Nieprawdą jest jakoby kibice, którzy przyjechali do Kielc bez biletów poza grupą zorganizowaną przez SKLW, zostali wpuszczeni na stadion po interwencji Prezesa SKLW Andrzeja Piórkowskiego.

Prawdą jest natomiast, iż przedstawiciele SKLW rozmawiali z organizatorami spotkania i osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na stadionie Korony Kielce na temat sprzedania 100 dodatkowych wejściówek dla kibiców, którzy przyjechali do Kielc poza zorganizowaną grupą SKLW i wpuszczenia ich po uzupełnieniu listy wyjazdowej zgodnie z wymogami PZPN.

Do chwili rozpoczęcia spotkania przedstawiciele SKLW nie otrzymali od organizatorów wiążącej odpowiedzi. Fakt wpuszczenia dodatkowej grupy kibiców przez organizatorów bez biletów i uzupełnienia list spowodował, iż SKLW nie miało wpływu na liczbę kibiców na sektorze oraz na to kto na nim przebywał. SKLW nie popiera późniejszego zachowania kibiców podczas zajść, będących efektem prowokacyjnego zachowania ochrony. Prezes Stowarzyszenia próbował zapobiec eskalacji zdarzeń rozmawiając w trakcie zajść z kibicami jak i osobami odpowiedzialnymi za ochronę.

SKLW pragnie również podziękować Zarządowi klubu Korona Kolporter Kielce za przyjęcie na specjalnym sektorze grupy kibiców niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa "Sekcja Sympatyków"

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.