REKLAMA
REKLAMA

Najwyższe zwycięstwo od ponad 9 miesięcy

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Strzelając Groclinowi Grodzisk Wielkopolski cztery bramki, legioniści odnieśli najwyższe ligowe zwycięstwo od ponad dziewięciu miesięcy. Ostatnim klubem, który przegrał z Legią Warszawa większą różnicą bramek jest Polonia Warszawa. Pod koniec maja 2005 roku wojskowi zaaplikowali polonistom na Konwiktorskiej aż pięć bramek, nie tracąc ani jednej.
W sobotnim meczu z Groclinem wystąpiło tylko pięciu zawodników, którzy brali udział w ubiegłorocznym rozgromieniu Polonii. Są to: Wojciech Szala, Dickson Choto, Piotr Włodarczyk, Tomasz Kiełbowicz – którzy w obu meczach wystąpili w podstawowej jedenastce – oraz Aleksandar Vuković, który w obu spotkaniach wchodził z ławki rezerwowych. Kiełbowicz był nawet cichym bohaterem spotkania, gdyż dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy Jacka Banaszyńskiego. Jedną bramkę dołożył też Włodarczyk.

„Kiełbik” i „Włodar” pojawili się na boisku w sobotni wieczór, ale bramki tym razem strzelał kto inny. Co ciekawe żaden z piłkarzy, którzy strzelili bramki Groclinowi, nie był nawet zawodnikiem Legii, gdy ta w maju ubiegłego roku pokonywała Polonię. Janczyk biegał jeszcze po trzecioligowych boiskach w barwach Sandecji Nowy Sącz. Burkhardt reprezentował Amicę Wronki. A Roger w Hiszpanii zakładał koszulkę Celty Vigo.

O ile różnicą czterech bramek legioniści wygrali pierwszy raz w tym sezonie, to dwa razy byli lepsi od rywali o trzy bramki. Z bagażem trzech goli w 3 kolejce odprawili GKS Bełchatów. Takim samym wynikiem zakończyło się też spotkanie 10 kolejki z Wisłą Płock. Efektowniej wojskowi grali tylko w Pucharze Polski. W meczu 1/8 finału rozgromili drużynę Hetmana Zamość 4-0 i 6-0.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.