Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Na weekend zaplanowano trzy spotkania naszych przyjaciół. W Polsce Pogoń Szczecin podejmowała Amicę Wronki, a na zachodnich boiskach Den Haag grało z FC Groningen. Natomiast Juventus Turyn miał stoczyć prawdziwy bój o trzy punkty z AC Milanem. Jak to się skończyło?
Ekstraklasa: Pogoń Szczecin 0-3 Amica Wronki
Brazylijski zaciąg totalnie nie sprawdził się w pierwszym spotkaniu na wiosnę. Szczecinianie podejmowali u siebie wroniecką Amikę i polegli 0-3. Do przerwy za sprawą Wasilewskiego i Gregorka było 2-0 dla gości. Po zmianie stron przez długi okres czasu 14 000 widzów nie mogło doczekać się bramki. Taki stan rzeczy utrzymał się do 84. minuty, kiedy to Dembiński z karnego podwyższył na 3-0 i przypieczętował wygraną swej ekipy.
Fani ze Szczecina przygotowali oprawę złożoną z biało-czerwonego transparentu z hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie" oraz sektorówkami z godłem Polski, Szczecina i Pogoni.

Eredivisie: Den Haag 2-1 FC Groningen
Potrzebujący punktów piłkarze Den Haag wygrali bardzo ważne spotkanie. Po pokonaniu wczoraj FC Groningen, "Bociany" wydostały się ze strefy barażowej. Jednak trzy punkty nie przyszły łatwo. Po kwadransie to goście prowadzili 1-0. Nie upłynęło 8 minut, a do remisu doprowadził Michael Mols. Remisowy rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie spotkania trzy punkty zapewnił Bodde, który w 66. minucie z rzutu karnego dał prowadzenie 2-1. Do ostatniego gwizdka sędziego nic nie uległo zmianie i zawodnicy Den Haag mogli cieszyć się z cennych punktów.

Serie A: Juventus Turyn 0-0 AC Milan
Mecze Juventusu z Milanem elektryzują kibiców w całej Italii. Niestety często się zdarzało, że owe mecze szlagierowe po prostu rozczarowywały. Z boiska wiało nudą, a bramek było jak na lekarstwo. Niestety wczoraj było tak samo. Żadna ze stron nie potrafiła się skutecznie przebić w pole karne i zdobyć upragnioną bramkę. Tym samym wielki hit zakończył się tylko na bezbramkowym remisie.
Taki rezultat może cieszyć naszych przyjaciół z Turynu, gdyż przewaga nad Milanem nadal wynosi 10 punktów.