REKLAMA

466. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku przed Trybuną Krytą, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 466 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Temat tygodnia: Zmiana prezesa - "Kosmala za Zygo?". "Wszystko wskazuje na to, że misja PIOTRA ZYGO na Łazienkowskiej dobiega końca, a wygasający w maju bieżącego roku kontrakt nie zostanie przedłużony. Od 1 czerwca ma go zastąpić, dobrze znany kibicom, członek zarządu KP Legia PAWEŁ KOSMALA. Tym samym po 24 miesiącach urzędowania odejdzie jeden z najbardziej kontrowersyjnych prezesów Legii w historii klubu. Czy oznacza to, że w ocenie właścicieli Zygo nie wywiązał się z postawionych przez nich zadań?."
- Groclin - Legia 0:4 - "Zatańczyli w Grodzisku!". "Dośrodkowanie Szali, biegnie Guerreiro, Guerreiro, główka i gooooool! 2:0! W 37. minucie spotkania Brazylijczyk Roger Guerreiro z radości wyrzucił do góry ręce, po czym wbiegł za bandy reklamowe oddzielające sektor kibiców Legii od boiska i... zatańczył!"
- Mecz na trybunach - "Wiosna nasza". "W nocy z 20 na 21 marca słońce wchodzi w znak Barana. Zaczyna się astronomiczna wiosna, pora roku od zarania dziejów oczekiwana z niecierpliwością i witana z radością. Dla kibiców Legii astronomia nie ma większego znaczenia, bo sami ustalają, co kiedy się zaczyna. W sobotni wieczór było z niecierpliwością wyczekiwane zwycięstwo (nad Groclinem), była też wielka radość. Tak więc zaczęła się legijna wiosna."
- Korona - Legia 3:0 - "Sprowadzeni na ziemię". "Ten mecz miał się odbyć w grudniu ubiegłego roku. Jednak warunki atmosferyczne i plaga kontuzji w kieleckiej drużynie spowodowały, że legioniści zgodzili się przełożyć spotkanie na początek rundy wiosennej. Wtedy nikt nawet nie przypuszczał, że przyjdzie im walczyć o półfinał Pucharu Polski na lodowisku, gdzie zamiast szybkich podań i sztuczek technicznych, będą mogli zaprezentować podwójne tulupy i potrójne aksle."
- Mecz na trybunach - "Jak w Kieleckiem...". "Zwrotu, którego część zawarta została w tytule, nie będziemy cytować w całości, niemniej aura towarzysząca pierwszemu wiosennemu wyjazdowi pasowała do niego jak ulał. Do ostatnich chwil ważyło się to, czy spotkanie w ogóle się odbędzie. Niestety, odbyło się... Naocznymi świadkami blamażu piłkarzy występujących z eLką na sercu było prawie 500 kibiców Legii."
- Zapowiedzi: Legia - Cracovia - "Starcie jubilatów". "Legia ma ich dziewięćdziesiąt, Cracovia – sto. Mowa oczywiście o latach istnienia, gdyż te dwa wielce zasłużone dla polskiego futbolu kluby, w 2006 roku obchodzą swoje jubileusze. W najbliższy piątek na stadionie Wojska Polskiego przyjdzie im zmierzyć się w ligowej potyczce. W szampańskim nastroju przystąpią do niej legioniści, którzy w ostatnią niedzielę zasiedli na fotelu lidera. Dzięki wspaniałemu zwycięstwu nad Groclinem i... remisowi Cracovii."
- Marcin Klatt - "Powalczę!". "Do Legii przychodził z opinią bardzo utalentowanego napastnika. Zadebiutował od razu w pierwszym meczu legionistów. To za jego sprawą ówczesny trener, Jacek Zieliński zdecydował, że Piotr Włodarczyk zagra na lewej flance ataku, a MARCIN KLATT wystąpił 'na szpicy'. Wejście smoka zaliczył w Bełchatowie, gdzie na boisku pojawił się w 30. minucie i zdobył trzy gole. Marzenia o podbiciu stolicy szybko jednak prysły. Najpierw kontuzja barku, a potem zerwanie więzadeł w kolanie. Teraz szykuje się do powrotu na boisko."
- Pamiętnik "Włodara" - "Z piekła do nieba". "Przed tygodniem mieliście okazję przeczytać pamiętnik Czarka Kucharskiego. Teraz możecie dowiedzieć się, jak ostatnie siedem dni spędził PIOTR WŁODARCZYK. A działo się sporo. Dwa mecze, cztery bramki zdobyte, trzy stracone. Porażka w Kielcach, przełamane fatum Groclinu i usadowienie się na fotelu lidera."
- Wspomnienia kibica - "Wydumany (?) wywiad" - wspomina Wiktor Bołba
- Liga ultras - "Obłęd po krakowsku!". "Tradycji stało się zadość – zima znów zaskoczyła ligowców. Panujące warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie meczów I i II ligi. Jednak miniony weekend zdominowały niedzielne wiadomości z Krakowa, gdzie odbyła się kolejna odsłona „świętej wojny”. Niestety, mecz Wisły i Cracovii znów zebrał krwawe żniwo."
- Trybuna Legionisty - Wasze głosy w naszych sprawach
- Z Łazienkowskiej - Co mecz to skandal - Piechna i Wojdyga obrażali Choto; Fochy Ouattary - chciał pieniędzy; Bąk wraca - od czerwca w Legii?; Bełchatów bez dyskwalifikacji; Zachwycili menedżerów - "Fabian" i "Rzeźnik" odejdą?; Uraz Edsona; Dwie setki "Kucharza"; Janczyk przed komisją wojskową.
- Nowa formuła KONKURSU NL - do wygrania płyty DVD "Historia Futbolu", t-shirty A&T oraz szaliki Legii
- Felietony - Zarzeczny, Piątek i Kowalski
- Poster - LEGIA ULTRAS (oprawa z meczu Legia - Bełchatów)
- I wiele innych spraw związanych z Legią!

Więcej w wydaniu papierowym. Zapraszamy do lektury!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.