Legia 5-0 Cracovia

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Niestety z przyczyn technicznych nie było możliwe prowadzenie relacji na żywo poprzez legia.tv. W związku z tym, tutaj informowaliśmy Was na bieżąco o przebiegu spotkania. Legia wygrała 5-0 po bramkach Dawida Janczyka, Michala Gottwalda, Roger Guerreiro oraz Piotra Włodarczyka. Na 5-0 podwyższył Sebastian Szałachowski, który fantastycznie wykorzystał dośrodkowanie Bronowickiego!

Zapis drugiej połowy:
46 min. - w miejsce Dawida Janczyka wchodzi Piotr Włodarczyk
49 min. - Piotr Włodarczyk dostaje bardzo dobre podanie od kolegów. Wpada z piłką w pole karne i mimo rywali na plecach, technicznym strzałem pokonuje Cabaja. Legia 4-0 Cracovia!
54 min. - zmiana w Cracovii. W miejsce Pawła Drumlaka pojawia się Krzysztof Przytuła
55 min. - z atakiem wychodzą goście, ale napastnik rywali znalazł się na spalonym
58 min. - do gry szykuje się Sebastian Szałachowski, który zmieni najprawdopodobniej Grzegorza Bronowickiego
60 min. - dochodzi do zapowiadanej zmiany. Ostatecznie plac gry opuści Michal Gottwald
62 min. - "Szałach" przebojem się przedziera, wymiana piłek z Włodarczykiem. Jeszcze Legia. Roger ośmiesza rywala, a Surma strzela po ziemi. Bez zaskoczenia dla Cabaja
63 min. - będzie druga zmiana w ekipie gości. Na plac gry szkuje się Joao Paulo Heidemann
64 min. - wejdzie również Tomasz Kiełbowicz
65 min. - Roger z rzutu rożnego, ale głową wybijają defensorzy rywali
66 min. - Edson opuszcza plac gry, a w jego miejsce wspominany Kiełbowicz. "Edson, Edson!!!" niesie się po Łazienkowskiej
68 min. - zmiana w Cracovii. Joao Paulo za Bojarskiego. Natomiast Legia wywalczył rzut rożny
68 min. - wrzutka... Ouattara z przewrotki, ale nieudanie
71 min. - na murawie leży Roger Guerreiro, a fani Cracovii... opuszczają trybuny!
73 min. - rusza Piotr Włodarczyk z atakiem, ale został nieprzepisowo powstrzymany. Za ten faul Paweł Nowak ujrzał żółtą kartkę
74 min. - dobra akcja gospodarzy. Szałachowski wpadł w pole karne z prawej strony. Mocno uderzył, ale minimalnie niecelnie
75 min. - "Pasy" próbują jeszcze coś zrobić, ale jak na razie to jeszcze nic sensownego nie zrobili
76 min. - zagranie do przodu, ale Bronowicki został uprzedzony przez zawodnika Cracovii, który odegrał piłkę do Cabaja
78 min. - Szałachowski wypuszczony, ale nie dopadł do piłki. Uprzedził go bramkarz gości
78 min. - zmiana w ekipie przyjezdnych. Kapitana Piotra Banię zmieni Kacper Tatara
80 min. - Bronowicki z prawej strony w pole karne, a tam Szałachowski wyskoczył najwyżej i pokonał z bramkarza! Legia 5-0 Cracovia!!!
83 min. - "Szałach" fantastycznie walczył w narożniku boiska z rywalami i dał nam aut. Bronowicki ponownie w pole karne, ale tym razem już nie tak dobrze jak przed chwilą
84 min. - cały stadion skanduje imię i nazwisko naszego trenera
86 min. - walka w środkowej części boiska z delikatną przewagą krakowian
87 min. - Szałachowski próbwał minąć rywali w okolicach pola karnego, ale wpadł ostatecznie na nich. Sędzia słusznie nakazał grać dalej
88 min. - ładny rajd Ouattary zakończony... faulem. To jedyny sposób gości na legionistów. Będzie okazja... strzał, ale obok bramki!
90 min. - sędzia dolicza 2 minuty. Obie ekipy jeszcze starają się zdobyć bramkę. Legia by pogrążyć, Cracovia by nie stracić do końca honoru
90+1 min. - Włodarczyk na prawym skrzydle do Burkhardta, który z 18 metrów uderza prosto w poprzeczkę!
90+2 min. - koniec meczu! Legia zmiażdżyła u siebie rywali aż 5-0! Zdecydowanie zasłużenie

Legia Warszawa 5-0 Cracovia
Bramki:
20' Janczyk, 26' Gottwald, 30' Guerreiro, 49' Włodarczyk, 80' Szałachowski