Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Wyjazdowe zwycięstwo Juventusu oraz remis u siebie piłkarzy z Hagi. Tak przedstawia się sobotni bilans gier naszych przyjaciół. Tym razem lider Serie A pojechał po 3 punkty do Livorno. Natomiast Den Haag podejmowało na Zuiderpark zawodników Rody Kerkrade.
Eredivisie: Den Haag 1-1 Roda Kerkrade
Słabe miejsce w ligowej tabeli spowodowało, że Den Haag muszą teraz w każdej potyczce walczyć o komplet punktów. Niestety, tym razem udało się zdobyć zaledwie jedno "oczko". Do przerwy prowadzili goście, którzy w 25. minucie zdobyli bramkę. Po zmianie stron przez długi okres czasu nadal utrzymywało się 1-0 dla Rody. Dopiero w 68. minucie Rankovic doprowadził do remisu, który już do końca spotkania nie uległ zmianie.
Na 5 kolejek do końca sezonu piłkarze Den Haag zajmują 16. miejsce w lidze, które oznacza konieczność rozegrania baraży o utrzymanie się lidze.

Serie A: Livorno 1-3 Juventus Turyn
Juve nie zwalnia tempa i pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. Tym razem "Starej Damie" nie dali rady zawodnicy Livorno. Już w 3. minucie prowadzenie naszym przyjaciołom zapewmił David Trezeguet. Po 50 minutach gry do remisu doprowadzili gospodarze, ale ich radość nie trwała długo. Upłynęło niespełna 60 sekund i ponownie prowadzili goście za sprawą strzelca pierwszej bramki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 2-1 dla Juventusu, wówczas kolejnego gola dołożył Alessandro Del Piero. Dzięki temu 3 punkty pojechały do Turynu.