Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Niemal przez cały dzień swoje mecze rozgrywali nasi przyjaciele. Na początek Zagłębie Sosnowiec pojechało do Gdańska na potyczkę z Lechią. O18:00 Juventus Turyn grał na wyjeździe z Treviso. Natomiast na koniec dnia Den Haag podejmowało na własnym terenie z Willem II Tilburg. Niestety żadna z drużyn nie będzie mile wspominać minionego weekendu.

II liga: Lechia Gdańsk 2-0 Zagłębie Sosnowiec
Po wyjazdowym remisie z Ruchem Chorzów w minionej kolejce, teraz Zagłębie pojechało szukać punktów do Gdańska. Spotkanie niemal tak samo się skończyło, jak się zaczęło. Już po 2. minutach gospodarze cieszyli się z bramki Karola Piątka. Przez kolejne niespełna 90 minut żadna ze stron nie potrafiła strzelić gola. Dopiero przed końcowym gwizdkiem sędziego na 2-0 podwyższył Grzegorz Król i trzy punkty ostatecznie zostały w Trójmieście.
Tym samym Zagłębie spadło na 7. miejsce w tabeli i ma 7 punktów straty do prowadzącej dwójki Śląsk – Widzew.

Serie A: Treviso 0-0 Juventus Turyn
Kompletnie nie idzie naszym przyjaciołom z Turynu w ostatnim czasie. Remisy w lidze, porażka w europejskich pucharach. Nie inaczej było dzisiaj w Treviso, gdzie Juventus po bezbramkowym remisie podzielił się punktami z gospodarzami.
Na szczęście „Stara Dama” ma jeszcze 9 punktów przewagi nad drugim Milanem, które dzisiaj przegrało z Lecce. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze osiem kolejek.

Eredivisie: Den Haag 1-1 Willem II Tilburg
Takie mecze określa się mianem „o sześć punktów”. Zarówno gospodarze jak i goście okupują dolne rejony tabeli i każda wygrana jest dla nich na wagę złota. Po dobrych wynikach w poprzednich kolejkach, faworytem byli nasi przyjaciele. Niestety na boisku było zupełnie inaczej. Aż do 75. minuty meczu utrzymywał się bezbramkowy remis, ale wówczas na 1-0 strzelili goście. Gdy wydawało się, że „Bocianom” punkty przejdą koło nosa, wtedy dał o sobie znać Stroeve. Zawodnik, który działacze z Zuiderpark wystawili na listę transferową, zapewnił remis dopiero w 94. minucie!
Na trzy kolejki przed końcem piłkarze z Hagi mają 4 punkty przewagi nad strefą barażową.