REKLAMA

Fakt kontra Legia

Redakcja, źródło: własne/Fakt - Wiadomość archiwalna

Po meczu Legii z Polonią w dzienniku Fakt ukazały się zdjęcia kibiców Legii zrobione na ulicach Warszawy przed derbami, w czasie meczu i po nim. Redaktorzy dziennika wybrali charakterystycznie ubranego kibica i przedstawili go jako chuligana. Zdjęcia przedstawiały biegnących ulicą kibiców bez barw i atrybutów klubowych. Podczas środowego meczu na Łazienkowskiej (Legia - Lech), na Żylecie został wywieszony transparent o treści: "Świercz z Fucktu to wyjątkowy idiota i bandzior. Dlaczego nie siedzi za zniesławienie kibica???". Była to prześmiewcza odpowiedź na tekst Faktu, w którym padło stwierdzenie: "Bandzior to wyjątkowy idiota". Gazeta tak oburzyła się tym transparentem, że w dzisiejszym wydaniu zamieściła aż dwa artykuły na ten temat.
Co więcej, obraża w nich nie tylko kibiców Legii, lecz także pracowników klubu z Łazienkowskiej i działa na szkodę klubu. "Nikt na stadionie drużyny kandydującej do Ligi Mistrzów nie kiwnął palcem, żeby zdjąć tę chamską szmatę. Klub powinien być ukarany przez PZPN.

(...) Taki Piotr Zygo był zbyt zajęty błyszczeniem w loży honorowej, żeby zauważyć coś więcej niż czubek własnego nosa. Tchórzliwa ochrona nie podjęła nawet próby zdjęcia transparentu. (...) Ciekawe co w tym czasie robił Stefan Dziewulski odpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie. (...) Schował głowę w piasek. Tak jest najłatwiej" - czytamy dziś w Fakcie.


"Świercz z 'Fucktu' to wyjątkowy idiota i bandzior! Dlaczego nie siedzi za zniesławienie kibica???" - fot. Fumen
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.