REKLAMA

Historia meczów Legia - Wisła Płock

Mishka - Wiadomość archiwalna

Tylko 15 razy Legia grała do tej pory z Wisłą Płock, chociaż nie przez cały czas zespół z Płocka występował pod taką nazwą. Wcześniej odwiedzaliśmy Orlen, Petrochemię i Petrę.

Po raz pierwszy Wisła przyjechała do Warszawy 22.10.1994 r. Odniosła wtedy porażkę 0-3. Później legionistom wiodło się bardzo różnie. W sumie wygrali z Wisłą 9 spotkań, przegrali i zremisowali po 3. Dużo lepiej wiodło im się na własnym stadionie niż w Płocku. Przy Łazienkowskiej Wojskowi nie przegrali z zespołem z Płocka ani razu.
Osiągnęli 7 zwycięstw i jeden remis. Z kolei na wyjeździe Legia przegrała 3 spotkania na 7 rozegranych, a po dwa zremisowała i wygrała. Legioniści strzelili Wiśle 24 bramki, z czego tylko 6 w Płocku, natomiast płocczanie trafili do siatki Legii 9 razy, w tym 7 na własnym stadionie. Można więc powiedzieć, że są królami własnego boiska.

W ostatnim meczu obydwu zespołów niespodzianki nie było. 15.10.2005 r. w Warszawie gospodarze wygrali 3-0. Z kolei w Płocku Wojskowi nie odnieśli zwycięstwa od 19.10.2002 r., czyli od dwóch sezonów.

Najwyższa wygrana Legii nad Wisłą to 3-0, natomiast płocczanie strzelali dotychczas legionistom maksymalnie dwie bramki.

Warto zauważyć, że do tej pory Legia nie spotkała się z Wisłą w innych rozgrywkach niż ligowe.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.