Grali przyjaciele

Wielka Sobota nie była szczęśliwa dla przyjaciół Legii. Pierwszą porażkę w sezonie zanotowała Olimpia, tracąc jednocześnie pozycję lidera. Pogoń skompromitowała się przed własną publicznością, tracąc 3 bramki w 13 minut. Juventus ledwo zremisował ze słabiutkim Cagliari. Pierwszą wygraną w sezonie fetować mogli jedynie kibice Zagłębia Sosnowiec.

Den Haag mimo porażki w ostatniej kolejce utrzymało się w Eredivisie, bez konieczności rozgrywania barażów.
I liga: Pogoń Szczecin 1-3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Brazylijska Pogoń nie dała rady słabemu w tym sezonie Groclinowi. Pierwsza połowa w wykonaniu "Portowców" to katastrofa. Właściwie już w 13 minucie wiadomo było, że wygrają goście. Wtedy bowiem na stadionowym zegarze widniał wynik 0-3. W 66 minucie honorową bramkę dla Pogoni zdobył William. Mecz obejrzało 6 tysięcy kibiców, którzy po meczu mieli pretensje do graczy za brak ambicji.

II liga: Heko Czermno 1-2 Zagłębie Sosnowiec
150 kibiców Zagłębia mogło podziwiać pierwszą tej wiosny wygraną swojej drużyny. Już w 10 minucie goście objęli prowadzenie, skutecznie egzekwując rzut karny (Wolański). Nie minęły 3 minuty i piłkę na jedenastym metrze ustawili piłkarze Heko. Oni również trafili do bramki i przez kilkanaście minut był remis. Piłkarze Zagłębia dążyli jednak do pierwszej wygranej i cel udało się osiągnąć. W 37 minucie Janusz Wolański zdobył drugiego gola i w ten sposób święta dla sosnowiczan przebiegać będą w lepszych humorach.

IV liga: Sokół Ostróda 1-0 Olimpia Elbląg
Po raz pierwszy w sezonie piłkarze Olimpii doznali porażki. Niestety w Ostródzie lepszy okazał się miejscowy Sokół, który wygrał spotkanie po bramce Śnieżawskiego. Niestety, olimpijczycy stracili również pierwsze miejsce w lidze na rzecz DKS-u Dobre Miasto, do którego tracą 1 punkt.

Serie A: Cagliari Calcio 1-1 Juventus Turyn
Nie wiedzie się ostatnio Juventusowi, który traci punkty nawet ze słabymi rywalami. A do takich należy zaliczyć Cagliari. Gospodarze objęli prowadzenie wykorzystując rzut karny w 44 minucie. W drugiej połowie "jedenastki" nie wykorzystał Del Piero i gry wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy, wyrównującego gola, w 96 minucie zdobył Fabio Cannavaro. Juve ma już tylko 5 punktów przewagi nad Milanem, a do końca sezonu pozostały 4 kolejki.

Eredivisie: Den Haag 0-2 Sparta Rotterdam
Ostatnia kolejka holenderskiej ekstraklasy nie była do końca udana dla naszych przyjaciół. Na własnym boisku doznali oni porażki 2-0, ale na szczęście utrzymali się w lidze, bez konieczności rozgrywania barażów (dzięki wygranej PSV z NAC Breda). Sparta obie bramki zdobyła po przerwie.