REKLAMA

Urodziny Fabiańskiego

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W dniu dzisiejszym 21. urodziny obchodzi pierwszy bramkarz warszawskiej Legii Łukasz Fabiański. "Fabian" urodził się 18 kwietnia 1985 roku w Kostrzynie nad Odrą. Swoją karierę rozpoczynał w Polonii Słubice, następnie trafił do Szamotuł, gdzie w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce szlifował swój talent. W międzyczasie ogrywał się w takich drużynach jak Lubuszanin Drezdenko, Sparta Brodnica, Mieszko Gniezno, a jesień 2004 spędził w Lechu Poznań. Na początku roku 2005 roku trafił do Warszawy i został trzecim bramkarzem "Wojskowych".
Po odejściu Artura Boruca do Celticu Glasgow trenerzy postanowili mu zaufać i od początku obecnego sezonu gra z numerem 1 na koszulce.

Do chwili obecnej rozegrał w Legii 27 oficjalnych spotkań. Kontrakt z Legią podpisany ma do końca czerwca 2009 roku. Już teraz niektórzy fachowcy twierdzą, że powinien być jednym z trzech bramkarzy, którzy pojadą na mistrzostwa świata do Niemiec.

Nasza redakcja składa Łukaszowi najserdeczniejsze życzenia - spełnienia marzeń zarówno tych sportowych jak i osobistych. Sto lat!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.