REKLAMA

Twardziel z uśmiechem na twarzy

jacol, źródło: Dziennik - Wiadomość archiwalna

Jeszcze cztery zwycięstwa i Legia będzie na ustach całej piłkarskiej Polski. Legioniści nie grają jak z nut, ale za to potrafią każdą bramkową sytuację przypieczętować golem. Dariusz Wdowczyk z jedenastu charakternych zawodników stworzył posłuszny monolit oparty na zaufaniu. „Wdowiec” potrafi kląć jak szewc na swoich podopiecznych, a później pozwoli im pójść na piwo. - Kopnął Cię rywal? To mu oddaj, byle nie na oczach sędziego – zwykł mawiać.
Szkoleniowiec Legii w lidze szkockiej i angielskiej rozegrał 201 meczów. To ukształtowało jego charakter, który zaszczepił legionistom. Bartosz Karwan już nie psioczy pod nosem na boisku, tylko na trybunach, a Ouattara czy Burkhardt wiedzą, że mecz trwa do ostatniego gwizdka sędziego. – Legia zawsze miała dobrych piłkarzy, którym jednak czegoś brakowało. Charakteru? Być może. Teraz udaje nam się w klubie naginać charaktery zawodników i wydobywać z nich, co najlepsze. Wolę walki i ambicję już mają we krwi – przekonuje Wdowczyk.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.