Najmłodsi kibice Legii grali na Bemowie

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Zespół Legionistów wygrał we wtorek Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Kibiców Legii Warszawa.

Zawody o puchar burmistrza Bemowa w hali przy ul. Obrońców Tobruku zorganizowało Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Udział w zawodach wzięły głównie drużyny z warszawskich domów dziecka: DD 9, DD 10, DD 11 i DD 12.
Pozostałe zespoły to „Zakroczymska” – Instytutu Głuchoniemych, „Nowe Miasto” – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Legioniści, czyli młodzi kibice Legii z Bemowa. Dla dzieci z domów dziecka udział w turnieju był wielką frajdą. W dwóch drużynach zagrały też dziewczynki. Marlena Mierzejewska z DD 9 miała osiem lat, najstarsi zawodnicy piętanaście. W finale Legioniści pokonali w karnych 4-3 DD 10 (w meczu był remis 3-3).

W spotkaniu o trzecie miejsce Zakroczymska wygrała z DD 9 3-2. Oprócz gadżetów Legii wszyscy otrzymali piłki i słodycze ufundowane przez Wedla. Zwycięzcy swoje nagrody przekazali kolegom z domów dziecka.