REKLAMA

Legia mistrzem, bo... jest Mundial

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Sprzymierzeńcem piłkarzy Legii w walce o mistrzostwo Polski jest nie tylko czteropunktowa przewaga nad Wisłą, ale również... historia.

Okazuje się, że Legia lubi zdobywać tytuły w latach, gdy rozgrywane są piłkarskie mistrzostwa świata (ekstraklasa kończy wówczas rozgrywki kilka tygodni wcześniej niż zwykle). Dość powiedzieć, że tak było w przypadku trzech z czterech ostatnich krajowych prymatów legionistów – w 1970 (mundial w Meksyku), 1994 (Stany Zjednoczone) i 2002 roku (Korea Południowa i Japonia). Jedynie tytuł zdobyty w 1995 roku wymyka się wspomnianej regule.
Wisła Kraków – wprost przeciwnie. Żadnym tytułom zdobywanym w ostatnich latach przez krakowian nie towarzyszył piłkarski mundial. Przypomnijmy, że w 1990 roku (mistrzostwa świata we Włoszech) na krajowym podwórku triumfował poznański Lech, a w 1998 roku (mundial we Francji) – ŁKS Łódź.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.