REKLAMA

Galeria Sław: Teraz Janas

źródło: Nasza Legia - Wiadomość archiwalna

Przed najbliższym meczem ligowym legionistów (z Zagłębiem Lubin, w sobotę o godz. 20:30) do Galerii Sław warszawskiego klubu wstąpi obecny selekcjoner reprezentacji Polski, a wcześniej długoletni piłkarz i szkoleniowiec "Wojskowych" Paweł Janas. Z rąk przedstawiciela klubu otrzyma aktualną koszulkę meczową z numerem, z jakim występował na boisku. Popularny "Janosik" bronił barw Legii w latach 1978-82 oraz 1986-88.
W tym czasie rozegrał 185 oficjalnych spotkań, nie zdobył żadnego gola. Większymi osiągnięciami może pochwalić się jako trener. Zdobył z Legią trzy tytuły mistrza Polski (jedno jako drugi trener w sezonie 1992/93), dwa razy wygrywał Puchar Polski i raz triumfował w Superpucharze. Jako pierwszy polski szkoleniowiec wprowadził naszą drużynę do elitarnej Ligi Mistrzów, gdzie legioniści odpadli dopiero w ćwierćfinale. Teraz szykuje się na wyjazd z kadrą narodową na mistrzostwa świata do Niemiec.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.