REKLAMA

Nie mam idola

Jakub Polniak, źródło: Mazowiecki Sport Express - Wiadomość archiwalna

Niespełna dziewiętnastoletni napastnik stołecznej Legii w meczu drużyny rezerw przeciwko MZKS Kozienice strzelił decydującą o zwycięstwie bramkę. Kuba pojawił się w Legii w rundzie wiosennej. Wcześniej wychowanek trenera Wiesława Golonki, nabierał doświadczenia w czwartoligowej Delcie.Legia to kolejny szczebel twojej kariery. Jak zostałeś przyjęty?

Jakub Polniak: Przechodząc z Myśliwieckiej na Łazienkowską, nie miałem żadnych obaw. Spotkałem wielu młodych piłkarzy i naprawdę czuję się znakomicie.Co najbardziej zaskoczyło cię w nowym zespole?

- To może dziwne, ale... nic. Wszystko jest doskonale poukładane, a że treningi będą znacznie trudniejsze niż w Agrykoli, łatwo było przewidzieć.Jeszcze rok temu trenowałeś z juniorami, a teraz grasz w jednej drużynie z Bartoszem Karwanem czy Tomaszem Sokołowskim. Co musisz w swojej grze jeszcze poprawić?

- Wszystko (śmiech). A tak poważnie, ustępuję starszym zawodnikom pod względem fizycznym.W oficjalnych meczach strzeliłeś dla Legii dwa gole. Ile zaplanowałeś zdobyć ich jeszcze w tej rundzie?

- Nigdy nie planuję. Chciałbym strzelić jak najwięcej, bo po to przecież gram w ataku, ale czy to będzie piętnaście lub dziesięć - trudno mi przewidzieć.Czasami rozgrywacie mecze wzmocnieni piłkarzami z pierwszego zespołu. Podpowiadają ci jak się zachować na boisku?

- Można się od nich wiele nauczyć. Wprowadzają do gry spokój i doświadczenie. Tomek Sokołowski często mówi mi, jak się ustawić i do kogo odegrać piłkę. Takie podpowiedzi bardzo pomagają.Z kim w Legii gra ci się najlepiej?

- Z Adrianem Paluchowskim. Trenujemy razem od niemal dziesięciu lat, a od pięciu sezonów wspólnie gramy w ataku. To naturalne, że doskonale się rozumiemy. Trener Jerzy Kraska ma jednak do dyspozycji innych piłkarzy, dlatego często zmienia ustawienie. Jestem pewien, że wspólnie z "Adim" pokażemy jeszcze niejedną dobrą akcję.Kilku twoich kolegów dostało powołania do kadry. Nie denerwujesz się, że o tobie zapomniano?

- Nie. Jeszcze bardziej mnie to mobilizuje. Jeśli dalej będę strzelał bramki i pracował na treningach, to na pewno trenerzy mnie zauważą.W Legii obserwujesz wielu znakomitych piłkarzy. Kto jest twoim wzorem?

- Napastnicy nie strzelają ostatnio zbyt wiele (śmiech). Gram tak, jak Jakub Polniak i nie staram się wzorować na innych.Rozmawiał Wojciech Potocki

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.