REKLAMA

Beret rekruter

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Zakończenie sezonu coraz bliżej, Legia ma mistrzostwo Polski niemal w kieszeni. Co to oznacza dla Marka Jóźwiaka? Okres wytężonej pracy, oglądania spotkań, wyszukiwania nowych piłkarzy, którzy mogą przydać się drużynie Dariusza Wdowczyka. Rok temu to dzięki "Beretowi" na Łazienkowską trafił m.in. Moussa Ouattara. Kogo były obrońca ściągnie tym razem do Warszawy? O tym przeczytacie w rozmowie zamieszczonej poniżej.


Utarło się, że skaut wyszukuje młode talenty. Pan jednak przywozi do Legii dobrych, dojrzałych piłkarzy.
Marek Jóźwiak: W Polsce przyjęła się nazwa skaut. We Francji na wyszukiwaczy piłkarzy mówią – rekrutor. Mam zadanie nie tylko sprowadzać młodych piłkarzy, ale także takich, którzy są wzmocnieniem dla pierwszej drużyny Legii.

Musi mieć Pan przy tym spore znajomości wśród menedżerów?
Mam kontakty we Francji, a przez Mariusza Piekarskiego także w Brazylii i Portugalii. Jestem w tym fachu od roku i dopiero nabieram doświadczenia. Mam jednak znajomości wśród francuskich piłkarzy, z którymi kiedyś grałem, a którzy teraz są trenerami bądź menedżerami. Wymieniamy się doświadczeniami, podpowiadamy sobie. Na razie na tym bazuję. Z czasem moje kontakty będą szersze.

Wynalazł Pan Moussę Ouattarę. Jak to się Panu udało?
Nie tylko Moussę, ale także Rogera i Edsona. To kwestia układów, znajomości, obserwacji wybranych piłkarzy w meczach i nieujawniania ich nazwisk mediom. W całej Europie mamy ludzi, którzy współpracują z Legią. Dostaję cynk, wsiadam w samolot i lecę oglądać kandydata do gry na Łazienkowskiej.

Kogo Wdowczyk polecił Panu szukać?
Jakie to będą wzmocnienia, zdecydujemy po zakończeniu rundy. Na razie chodzi o napastników. W Polsce nie mamy dobrych, więc szukamy ich poza granicami kraju. Szukam także zawodników, dla których gra w Legii będzie wyzwaniem.

Rozmawiał Maciej Rowiński

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.