REKLAMA

Napastnicy o meczu

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Na konferencji prasowej przed jutrzejszą potyczką z drużyną z Wronek, oprócz trenera Dariusza Wdowczyka przybyli m.in. dwaj napastnicy – Piotr Włodarczyk oraz Cezary Kucharski. Oczywiście szkoleniowiec nie zdradził tajemnicy, czy któryś z nich wystąpi w piątek od pierwszych minut, ale to nie przeszkodziło zapytać obu piłkarzy o nastawienie przed tym spotkaniem.
Jednak nim rozpoczęto zadawanie pytań, zebrani w sali dziennikarze odśpiewali „Włodarowi” gromkie „Sto lat!” z okazji jego dzisiejszych 29. urodzin. Czy napastnik Legii uczci jutro swój jubileusz zdobyciem bramki? - Porozmawiam z kolegami na ten temat na treningu. Aczkolwiek będę się bardzo cieszył jeżeli przede wszystkim wygramy. Dzięki temu zdobędziemy 3 punkty i przybliżymy się znacznie do mistrzostwa. Dodatkowo na pewno będę się cieszył, gdybym przy okazji coś jeszcze strzelił. – powiedział Włodarczyk, który dodatkowo otrzymał od Macieja Rowińskiego, redaktora Życia Warszawy drobny upominek :-)

Ciężkiej przeprawy spodziewa się Cezary Kucharski, który był wyraźnie zawiedziony postawą wronczan w meczu z krakowską Wisłą. - Na pewno będzie to ciężki mecz. Amica przecież walczy o europejskie puchary, więc spodziewamy się, że zaprezentuje się tutaj dużo bardziej agresywnie niż w ostatniej potyczce z Wisłą Kraków. – mówi doświadczony zawodnik. – W tym meczu nie widać było u nich takiej zaciętości, chęci walki i zwycięstwa. Sądzę, że po takim słabym meczu będą starali się pokazać swoje prawdziwe oblicze i przez to nie będzie łatwo. Chyba, że szybko strzelimy bramkę. – powiedział Kucharski, który zapytany o to, ile byłby w stanie postawić na jutrzejsze zwycięstwo swej drużyny, odparł nieco wymijająco: - Bardziej racjonalnie podchodzę do tego i myślę, że nasze umiejętności oraz chęć zdobycia mistrzostwa oraz kibice na trybunach wyzwolą w nas sporo pozytywnej agresywności. Umiejętności mamy, więc sądzę, że cała otoczka oraz klimat przysłużą się temu, że jutro wygramy to spotkanie.

W takim razie jak trzeba zagrać, żeby wygrać? - Zmusimy Amicę do tego, że będzie się broniła. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza, jak tylko nasz napór i chęć szybkiego rozstrzygnięcia losów spotkania. Nie chcemy powtórek z poprzednich spotkań, w których zapewnialiśmy sobie punkty w ostatnich minutach. Chcemy od początku zaatakować i później spokojnie kontrolować przebieg meczu. – zapowiedział piłkarz Legii.Cezary Kucharski i Piotr Włodarczyk - fot. Adam Polak
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.