REKLAMA

Burkhardt: Mój wyjazd na MŚ się oddala

Mishka, źródło: własne/PAP - Wiadomość archiwalna

"Zdaję sobie sprawę, że mój wyjazd na mistrzostwa świata się oddala" - przyznał pomocnik Legii Warszawa Marcin Burkhardt. "Przede wszystkim koncentruję się na występach w Legii. Od selekcjonera zależy, czy powoła mnie do kadry narodowej" - powiedział 23-letni Burkhardt.

W niedzielę, 14 maja, reprezentacja Polski rozegra we Wronkach mecz towarzyski z Wyspami Owczymi. Burkhardta, jednego z najlepszych zawodników stołecznej drużyny i w ogóle całej ekstraklasy w rundzie rewanżowej, nie ma na zgrupowaniu kadry.

"Jestem na tyle mocny, że mogę zagrać w finałach mistrzostw świata w 2010 roku. Będę miał dopiero 27 lat. Jeśli chodzi o Wyspy Owcze - przeciwko tej ekipie już grałem. Po raz drugi rywalizować z nimi nie byłoby wielką przyjemnością. Jak miałbym jechać na MŚ, to jako pełnoprawny zawodnik, a nie jak kgoś co czeka na czyjś błąd. Nie czuję się słabszy od Sebastiana Mili - znam swoją wartość. Jesteśmy trochę innymi zawodnikami. Czuję się na siłach, jestem w dobrej dyspozycji." - dodał.Marcin Burkhardt, w tle Łukasz Surma - fot. Adam Polak


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.