REKLAMA

Miasto chce zamknąć stadion

Bodziach, źródło: RMF FM/Radio Zet - Wiadomość archiwalna

Jak podało przed kilkoma minutami "Radio Zet", władze miasta st. Warszawy chcą, aby stadion Legii został zamknięty dla publiczności do końca bieżącego roku. Miałaby to być kara za chuligańskie zachowanie na Starówce po meczu Legia-Wisła. Przypomnijmy, że na samym stadionie, który w sobotę pomieścił 14 tysięcy kibiców było spokojnie, a fani Legii zachowywali się w czasie meczu bardzo przyzwoicie, mimo niekorzystnego wyniku gorącym dopingiem wspierając swoją drużynę do samego końca.
Kilka godzin wcześniej Ekstraklasa SA wydała swoją opinię w tej sprawie: "Klub Legia Warszawa nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za zachowanie pseudokibiców, którzy wywołali burdy na stołecznym Placu Zamkowym".

"W trakcie meczu służby zabezpieczające zachowały się profesjonalnie i nie dopuściły do żadnych incydentów na stadionie. Jeśli chodzi o wydarzenia na warszawskiej Starówce, sprawa jest ewidentna - klubu nie można łączyć w chuligańskimi zachowaniami, więc Legia nie może za nie ponosić żadnej odpowiedzialności. Od tego są sądy, które indywidualnie powinny zająć się każdym sprawcą wandalizmu i odpowiednio go ukarać. Komisja Ligi Ekstraklasy nie będzie zatem zajmować się tą sprawą." - powiedział dyrektor departamentu logistyki Ekstraklasy SA Marcin Stefański.Miasto, zamiast zbudować Legii nowy obiekt, chce zamykać obecny... - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.