REKLAMA

Groclin na początek

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Już dziś o godz. 16 w Grodzisku Wielkopolskim legioniści rozegrają pierwszy sparing podczas przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2006/2007. Przeciwnikiem Wojskowych będzie miejscowy Groclin Dyskobolia. Będzie to pierwsze spotkanie Legii od zakończenia ubiegłego sezonu. Stołeczna jedenastka miał co prawda zagrać w miniony piątek z Szinnikiem Jaroslawl, ale ostatecznie mecz nie doszedł do skutku.
Choć mecz z grodziszczanami jest tylko sparingiem to warszawscy fani oczekują go z niecierpliwością. Będzie to bowiem pierwsza okazja do pokazania swych umiejętności dla Brazylijczyków sprowadzonych ostatnio na Łazienkowską. Gdy zimą do Wojskowych dołączyli Roger Guerreiro i Edson da Silva, już w sparingach przekonali, że będą znaczącym wzmocnieniem. Mariusz Piekarski zapewnia, że Hugo da Silva Alcantara i Elton Rodriguez Brandao nie są gorsi od swych rodaków i także będą stanowić o sile Legii. Mimo tych zapewnień część kibiców Wojskowych obawia się, że sprowadzanie zbyt wielu Brazylijczyków, może skończyć się podobnie, jak w Pogoni Szczecin. Swoją prawdziwą wartość Hugo i Elton będą mogli udowodnić, gdy wystartują rozgrywki Orange Ekstraklasy. Wcześniej, by przebić się do wyjściowej jedenastki, muszą jednak zyskać zaufanie trenera Dariusza Wdowczyka. Dlatego już w sparingach muszą pokazać się z jak najlepszej strony.

Groclin przez kilka lat był prawdziwym koszmarem legionistów. Trudno się temu dziwić skoro Wojskowi nie potrafili pokonać klubu z Grodziska Wielkopolskiego przez ponad pięć lat. Na zwycięstwo czekali od 13 października 2001 r. do 11 marca br. Groclin ubiegłego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Dwukrotny wicemistrz Polski (2003 i 2005) zakończył go na ósmym miejscu. Taki obrót sprawy nie mógł satysfakcjonować właściciela klubu, Zbigniewa Drzymałę. Widać tego efekty, gdyż w Grodzisku Wielkopolskim zapowiada się gruntowne przemeblowanie składu. Klub chce bowiem pozbyć się aż 12 zawodników. Na listę transferową mają być wystawieni Michał Goliński, Marcin Zając, Igor Kozioł, Adrian Sikora, Marcin Nowacki, Marcin Radzewicz, Dariusz Brzostowski, Serb Mico Vranjes, Czesi Radim Sablik i Marcel Liczka oraz Macedończycy Pance Kumbev i Vlade Lazarevski.

Grodziszczanie, podczas przygotowań do nowego sezonu, rozegrali już jeden mecz sparingowy. W piątek pokonali 14:1, grające w V lidze, Lipno Stęszew. Bramki dla dzisiejszego rywala Legii strzelali: Tomasz Zahorski sześć, Jarosław Lato trzy, oraz Marcel Liczka, Vlade Lazarevski, Piotr Piechniak, Marcin Dettlaff, Damian Trzebiński.

Kolejny sparing legioniści rozegrają w środę. Ich rywalem ponownie będzie Groclin Grodzisk Wielkopolski. Zmieni się tylko miejsce spotkania, gdyż mecz ma odbyć się we Wronkach.

Na stronie głównej będziemy na bieżąco informowali o wyniku i najciekawszych akcjach meczu Groclin-Legia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.