Pięciobój nowoczesny: Złoto legionistek!

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Reprezentantki Polski zdobyły w Budapeszcie złoty medal w mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji sztafet. Polki startowały w składzie: Sylwia Czwojdzińska, Marta Dziadura (obie Legia Warszawa) i Edyta Małoszyc (ZKS Drzonków). Po trzech konkurencjach - strzelaniu, szermierce i pływaniu - podopieczne trenera Stanisława Pytla zajmowały drugie miejsce, ze sporą stratą punktową do Rosjanek.
Niewiele odrobiły w jeździe konnej, ale za to fantastycznie pobiegły, uzyskując najlepszy czas. Na brawa zasłużyła biegnąca na ostatniej zmianie najstarsza uczestniczka mistrzostw, 37-letnia Edyta Małoszyc.

Srebrny medal zdobyły Brytyjki, a na trzecie miejsce spadły Rosjanki, które przegrały bieg z Polkami o blisko minutę.