REKLAMA

Lewandowski rozpracował nam Legię

Anatolij Tymoszczuk, źródło: Super Express - Wiadomość archiwalna

Już wszystko wiecie o Legii?

Anatolij Timoszczuk: Tak, rozpracował ją nasz polski szpieg... Mariusz Lewandowski. Mieliśmy odprawy z nim, opowiadał nam o poszczególnych piłkarzach Legii. Dopiero potem słuchaliśmy, co miał do powiedzenia trener Lucescu... (śmiech).W pierwszym meczu Szachtar wygrał 1:0. Zaskoczyła pana gra Legii?

Lucescu uprzedzał nas, że Polacy skupią się na obronie. Tymczasem mieli przynajmniej dwie dobre okazje do strzelenia gola. Jednak szczęście im nie sprzyjało.Raczej belgijski sędzia. Podyktował rzut karny dla Szachtara, którego nie było!>

W mojej karierze nieraz się zdarzało, że jakiś arbiter mylił się na niekorzyść zespołu, w którym grałem, i miałem ochotę mu przywalić, bo mam wybuchowy charakter. Jednak zawsze coś mnie powstrzymywało (śmiech). Pewnie tak samo czuli się piłkarze warszawskiej Legii.Kto z Legii najbardziej się panu spodobał?

Elton. Niezły drybler. Musimy być czujni. Wystarczy, że zostawimy go choć na moment bez opieki i może być niedobrze. Tylko czy będzie grał? Słyszałem, że coś ostatnio narozrabiał. Wysoko oceniam także pozostałych Brazylijczyków.Oni w Doniecku zawiedli.

Może oszczędzali siły na rewanż?Przyjechaliście do Warszawy pewni awansu?

Szachtar to bogaty klub, ale na boisku nie grają pieniądze. Legii nie lekceważymy. Wiemy, że przeżywa kryzys, przegrał kilka meczów. Ligowy mecz to jednak co innego niż walka o Ligę Mistrzów.Jeśli Szachtar nie awansuje do Ligi Mistrzów...

...Nawet nie chcę o tym myśleć! To byłaby katastrofa! Nie wiem, jak zniósłby to nerwowy prezydent Achmetow.Zostaje pan w Szachtarze na kolejny sezon?

Wszystko zależy od Achmetowa. Ostatnio miałem wiele propozycji - z Feyenoordu, Celticu, Romy, Fiorentiny. Jednak nikt nie zaproponował więcej niż 4 miliony euro. A Achmetow stwierdził, że rozmowę na temat mojego transferu zaczyna od 7 milionów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.