Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Drugiej porażki w Eredivisie doznali nasi przyjaciele z Hagi. W Pułtusku Olimpia Elbląg zremisowała z Nadnarwianką 2-2, mimo że przegrywała już 2-0. Z kolei CWKS Legia pokonał 4-1 Orła Baniocha, Zagłębie Sosnowiec uległo 2-3 Kmicie Zabierzów.

W niedzielę wieczorem w trzeciej rundzie Pucharu Włoch zmierzyły się ze sobą Napoli i Juventus. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne, a te lepiej egzekwowali gospodarze.

Niezwykle ciekawie było w Szczecinie na pierwszym w B-klasie spotkaniu Pogoni Nowej z Podlesiem Sowno. Fani przygotowali wyśmienitą oprawę i prowadzili głośny doping przez 90 minut.
B-klasa: Pogoń Nowa Szczecin 6-1 Podlesie Sowno
Bardzo ciekawie było na pierwszym meczu Pogoni Nowej w B-klasie. Drużyna kibiców "Portowców" rozgromiła Podlesie Sowno aż 6-1. Na trybunach zebrało się ponad 1000 fanów, którzy stworzyli niezapomnianą atmosferę. Kibice na trybunach przygotowali oprawę meczową składającą się z serpentyn, rac oraz flag. Za wspaniałą postawę kibice zostali nagrodzeni przez piłkarzy gradem bramek.

Puchar Włoch: Napoli 3-3 k.5-4 Juventus Turyn
Piłkarze "Starej Damy" po pokonaniu Ceseny w Pucharze Włoch, odpadli z rozgrywek o krajowy puchar z grającym w Serie A Napoli. Mecz rozpoczął się po myśli Juventusu, bowiem w 28 minucie objęli prowadzenie. Później do głosu doszli gospodarze, czego efektem były dwie bramki - pierwsza jeszcze przed przerwą, druga pięć minut po wznowieniu gry. Od czego w "Juve" jest jednak Del Piero. Alessandro wyrównał 11 minut przed końcem meczu, czym doprowadził do dogrywki. Również Del Piero strzelił trzeciego gola w dogrywce, w 120 minucie! Gdy fani z Turynu świętowali już awans do kolejnej rundy... piłkarze Napoli wznowili grę i doprowadzili do wyrównania! 3-3 i karne. W serii rzutów karnych Juventus przegrywał już 0-2, ale potrafił doprowadzić do wyrównania 3-3. Niestety pudło Balzarettiego kosztowało naszych przyjaciół odpadnięcie w 1/16 finału Pucharu Włoch.

III liga: Nadnarwianka Pułtusk 2-2 Olimpia Elbląg
Olimpia wywiozła cenny punkt z Pułtuska. Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla naszych przyjaciół. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1-0. Po przerwie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Rembowski, a chwilę później kontaktową bramkę dla gości zdobył Artur Chrzonowski. Olimpia grała do końca i to się opłaciło. Skuteczny strzał Wierzby z karnego, zapewnił Olimpijczykom remis. W Pułtusku Olimpię dopingowało ok. 80 fanów Olimpii i Legii.

Eredivisie: Roda Kerkrade 1-0 Den Haag
Drugiej porażki w Eredivisie doznali nasi przyjaciele z Hagi. W wyjazdowym meczu z Rodą Kerkrade do utrzymania bezbramkowego remisu zabrakło im 12 minut. Wtedy jedynego gola dla Rody zdobył Jamaique Vandamme.

Liga Okręgowa: CWKS Legia 4-1 Orzeł Baniocha
CWKS Legia pokonał w niedzielę 4-1 zespół Orła Baniocha. Do przerwy Wojskowi prowadzili 2-0. Mecz rozegrano na stadionie Ursusa i były to pierwsze ligowe punkty dla legionistów w obecnym sezonie. CWKS dopingowało ok. 30 fanów.

II liga: Kmita Zabierzów 3-2 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec przegrało w niedzielę 2-3 na wyjeździe z Kmitą Zabierzów. Do przerwy nasi przyjaciele wygrywali 2-1, a prowadzili nawet 2-0. Za słabą postawę piłkarzy w kolejnym meczu fani Zagłębia "podziękowali" po meczu. W Krakowie, na stadionie Wawelu zameldowało się ok. 250 sosnowiczan z 1 flagą.

I liga: Pogoń Szczecin 1-1 Korona Kielce
Szczecinianie po zaciętym meczu zremisowali na własnym stadionie z faworyzowaną Koroną Kielce. Gole padły w pierwszej połowie. W 35. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Zganiacza. Pięć minut później wyrównał Leandro. Na stadionie zebrało się zaledwie 5 tysięcy wiernych "Portowców" oraz 100 kibiców przyjezdnych.