Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Choć zwykle w środku tygodnia kibice odpoczywają od piłki to w ostatnich dwóch dniach było inaczej. Najpierw we wtorek Pogoń Szczecin pojechała do Poznania walczyć o kolejną rundę Pucharu Polski. Natomiast w środę bój o ligowe punkty stoczyli przyjaciele z Hagi, którzy pojechali do Amsterdamu. Niestety, w obu przypadkach górą byli rywale.
Puchar Polski: Lech Poznań 2-1 Pogoń Szczecin
O ćwierćfinał krajowego pucharu przyszło "Portowcom" walczyć z Lechem. Choć pierwsi do siatki trafili nasi przyjaciele, dzięki czemu prowadzili do przerwy 1-0, to ostatecznie ulegli 1-2. W ostatnim kwadransie meczu do remisu doprowadził Zakrzewski, a dobił w 87. minucie Piotr Reiss. Tym samym szczecinianom pozostały już tylko rozgrywki ligowe.

Eredivisie: Ajax Amsterdam 2-0 Den Haag
Kolejny mecz i kolejna porażka. Jednak tym razem do przewidzenia było, że trzy punkty zostaną w Amsterdamie. "Bociany" to jedna z najgorszych drużyn obecnego sezonu. Natomiast Ajax radzi sobie całkiem nieźle, co udowodnił ostatnio w Rotterdamie, gdzie upokorzył aż 4-0 miejscowy Feyenoord. Teraz dwie bramki zdobyte przez gospodarzy w 29. i 31. minucie ustawiły resztę spotkania i Den Haag musiało pogodzić się z kolejną porażką.