Makieta nowego stadionu Legii - fot. Woytek
REKLAMA

Minister sportu nie chce rozbudowy stadionu Legii

Redakcja, źródło: Życie Warszawy/Dziennik - Wiadomość archiwalna

Jeżeli komuś wydawało się, że budowy nowego stadionu Legii nic już nie zatrzyma to był w błędzie. Otóż nowa minister sportu Elżbieta Jakubiak wymyśliła, że Warszawie nie są potrzebne dwa duże stadiony i będzie namawiała prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz do zmiany decyzji w sprawie rozbudowy stadionu Legii. "O tym, że będziemy współorganizatorami Euro 2012 dowiedzieliśmy się w kwietniu, już po decyzji o rozbudowie stadionu Legii. Teraz można zadać pytanie, czy dwie równoległe inwestycje są racjonalne. Rozbudowy na Łazienkowskiej jeszcze nie rozpoczęto. Decyzja w tej sprawie należy do władz Warszawy i spółki ITI, właściciela telewizji TVN. Jestem gotowa do rozmowy. Uważam, że w stolicy wystarczyłyby dwa stadiony po 15 tysięcy miejsc i jeden na 55 tysięcy widzów." - twierdzi w wywiadzie z Życiem Warszawy Jakubiak.
Podobnego zdania co Jakubiak jest Michał Borowski, były naczelny architekt miasta, który już raz zasłynął ze świetnych pomysłów w sprawie stadionu Legii. "Badałem tę sprawę, będąc jeszcze w Ratuszu. Legia może grać w Warszawie około 25 meczów rocznie. Program funkcjonalno-użytkowy zakłada, że 30-tysięczny stadion zapełni się pięć razy do roku. Te kluczowe mecze Legia mogłaby rozgrywać na Stadionie Narodowym, a na co dzień przy Łazienkowskiej" - tłumaczy Borowski na łamach Dziennika.

Na razie nie wiadomo o tych wszystkich pomysłach sądzi sama pani prezydent, ponieważ jest na urlopie. Jej zastępca Jacek Wojciechowicz, odpowiedzialny za inwestycje zaprzecza o zmianie planów: "Czas skończyć z odwieczną dyskusją, czy Warszawie potrzebny jest stadion. Nie zwalniamy tempa tej inwestycji. Przetarg nie może być ogłoszony, bo trzeba uzupełnić projekt o kilka formalnych dokumentów i wprowadzić kilka zmian. Ale ogłosimy go na początku września. Budujemy nową Legię. Nie wiadomo przecież, czy rządowi uda się zbudować Stadion Narodowy. Jeżeli nie, Warszawa zostanie bez stadionu".

Początek września? Każdy z nas doskonale pamięta, że przetarg miał być ogłoszony 30 czerwca.




REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.