Okładka nowego numeru NL
REKLAMA

540. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Dziś do sprzedaży trafia nowy, 540. numer NL, a w nim jak zawsze kilka niezwykle ciekawych tematów. NL prezentuje:

NERWY NA WODZY - WYWIAD Z EDSONEM

Przez rok milczał jak zaklęty. Teraz postanowił to zmienić. Nie chce jednak rozstrząsać przeszłości i zdecydowanie się od tego odżegnuje. EDSON DA SILVA to niełatwy człowiek o silnym charakterze, jednak - jak sam mówi - umie przyznać się do błędu. NL jako pierwsza "przepytała" Brazylijczyka po długiej przerwie.
"Wiem, że czasem reaguję zbyt nerwowo. Kiedy to sobie uświadomię, potrafię przyznać się do błędu. Mogę obiecać, że w Legii nie będę już reagował zbyt impulsywnie. Nerwy będę trzymał na wodzy" - obiecuje Brazylijczyk.

RUCH PO STRONIE SKLW
"Decyzja o podjęciu współpracy leży teraz po jednej ze stron. I stroną tą jest Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa" - mówi Marek Drabczyk, członek Zarządu KP Legia. Klub postawił kibicom warunki i twardo stoi przy swoim stanowisku. "Jak do tej pory żadni kibice nie stosowali względem swojego klubu tak dotkliwego zespołu zachowań, jaki stosują pseudokibice Legii Warszawa. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone sankcje częściowo dotkną także prawdziwych kibiców, ale oni z pewnością rozumieją powody takich, a nie innych działań, podejmowanych w ich dobrze pojętym interesie" - dodaje.
W NL długi wywiad z Markiem Drabczykiem, a także stanowisko Zarządu KP Legia wobec najważniejszych kwestii podejmowanych przez kibiców w ostatnich dniach.

ARTUR W SKLW
"Inicjatywa wstąpienia do SKLW pojawiła się już przy okazji meczu w Płocku, teraz dopełniłem formalności" - mówi o fakcie wstąpienia do SKLW Artur Boruc. Czy bramkarz nie boi się, że przylgnie do niego łatka dilera, bądź członka mafii? Wszak według niektórych gazet SKLW to siedlisko zła. "śmieszy mnie takie generalizowanie (...) Ja jestem ten najgorszy, bo palę papierosy. Wiem jak działa prasowa nagonka. Nie można jednak stracić z oczu tego, co najważniejsze - że SKLW zawsze starało się działać tak, by ruch kibicowski na Legii rozwijał się i by kibice Legii zawsze byli we wszystkim najlepsi".

W numerze m.in.:
- Wykluczeni - reperkusje awantur. Partizan i Feyenoord - tam kar dla kibiców nie było.
- Myślenie zakazane? - komentarze po decyzji Ekstraklasy SA w sprawie Górnika Zabrze
- Orkiestra, jak na Titaniku, grała do końca - relacja z trybun z meczu z DyskoboliąREKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.