REKLAMA

Henryk Grzybowski w Galerii Sław

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W dniu dzisiejszym na Łazienkowskiej 3 odbyło się spotkanie upamiętniające 60. urodziny śp. Kazimierza Deyny. Wśród zaproszonych gości nie brakowało kolegów z boiska "Kaki", a jednym z nich był Henryk Grzybowski. Była to wyśmienita okazja, żeby wręczyć pamiątkową koszulkę byłemu obrońcy warszawskiej Legii i tym samym włączyć do Galerii Sław naszego klubu. Jednym z powodów jest fakt, iż Pan Henryk stroni od błyskających fleszy, rozgłosu, stąd też nie było okazji do przekazania pamiątki przed piłkarskim spotkaniem legionistów.
Henryk Grzybowski urodził się 70 lat temu w Warszawie. Przez całą karierę, czyli od 1949 roku nieprzerwanie przez 18 lat był związany tylko z Legią. W tym okresie występując na pozycji obrońcy dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski i cztery razy cieszył się ze zdobycia krajowego pucharu. W 222 występach z "eLką" na piersi zdobył jedną bramkę. Ponadto Henryk Grzybowski zaliczył 10 występów w reprezentacji Polski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.