REKLAMA

Będzie mniejsza liga?

źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Na niewiele ponad trzy tygodnie do rozpoczęcia rozgrywek PZPN rozważa zmniejszenie ekstraklasy! - To przez was, dziennikarzy. Najpierw chcieliście, żeby degradować kluby, a teraz macie pretensje, że nie wiadomo, kto zagra w lidze - wytłumaczył rzecznik prasowy związku, Zbigniew Koźmiński.
Wydział Dyscypliny PZPN zdegradował we wtorek do drugiej ligi Koronę Kielce. To kara za 14 ustawionych meczów w sezonie 2003/04, w którym Korona wygrała trzecią ligę. Trenerem był wtedy Dariusz Wdowczyk, któremu trzy miesiące temu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne.

Klub z Kielc chciał dobrowolnie poddać się karze, ale proponował jedynie 16 ujemnych punktów na starcie nowego sezonu. Miejsce Korony w ekstraklasie zajmie Znicz Pruszków, chyba że Trybunał Piłkarski pozytywnie rozpatrzyłby odwołanie kielczan. To piąty drugoligowiec, który uzyskał już awans w tym sezonie.

Ostateczny skład ekstraklasy nie jest jednak jeszcze zamknięty, bo w kolejce po wyrok WD czeka jeszcze Jagiellonia Białystok (wczoraj jej sprawa została odłożona), Polonii Bytom może zostać przywrócona licencja, a według najnowszych wieści właściciel Groclinu Zbigniew Drzymała sprzeda swoje miejsce w lidze Polonii Warszawa.

Rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński dopuszcza... jeszcze jedno rozwiązanie. - Możliwe, że na czwartkowym zarządzie związku zapadnie decyzja o zmniejszeniu ekstraklasy - powiedział. Szczegółów nie ujawnił, znalazł za to winnych bałaganu. - To przez was, dziennikarzy. Najpierw chcieliście, żeby degradować kluby, a teraz macie pretensje, że nie wiadomo, kto zagra w lidze - wytłumaczył. Pojawiły się również głosy o możliwym opóźnieniu startu ligi. Według planu rozgrywki ekstraklasy mają się rozpocząć za trzy tygodnie.

W trwającej od ponad roku aferze korupcyjnej w polskim futbolu ukarano dziewięć klubów, w tym osiem degradacjami - sześć (Arka, Górnik Łęczna, Widzew, Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Lubin, Korona Kielce) z pierwszej ligi, dwa (Górnik Polkowice, KSZO Ostrowiec) z drugiej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.