Mecz z Cracovią okazał się pechowy dla Sebastiana Szałachowskiego. - fot. Piotr Galas

Szałachowski wraca do treningów

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sebastian Szałachowski, tak jak reszta legionistów, 12 stycznia rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Piłkarz, który podczas meczu z Cracovią Kraków doznał poważnej kontuzji, będzie jednak trenował indywidualnie. "Musimy uważnie przyglądać się jak na obciążenia będzie reagował organizm Sebastiana. Na dziś z jego zdrowiem wszystko jest dobrze i po kontuzji nie ma śladu" - wyjaśnia Mirosław Trzeciak.
W grudniu z nogi Szałachowskiego został zdjęty gips. Przy Łazienkowskiej martwią się jednak jak "Szałach" będzie wprowadzał się do gry. "Rok temu też było z nim wszystko w porządku. A jak zaczął grać, to później dzień trenował, a dwa nie. Gdy tylko zaczynał wchodzić w grę, trzeba było dawać mu kilka dni wolnego" - martwi się Trzeciak, który zdaje sobie sprawę, że po urazie Szałachowskiemu będzie trudno szybko powrócić do wysokiej formy.

Mimo to w Legii wierzą, że "Szałach" wiosną jednak pojawi się na boisku. "Powrót Sebastiana byłby dla nas bardzo dużym wzmocnieniem. Zawodników klasy 'Szałacha' nie ma zbyt wielu. Jego powrót do gry oznaczałby, że nie musimy już szukać piłkarza na lewe skrzydło pomocy" - kończy Trzeciak.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.