Młodzież: mecze i turnieje niedzielne

źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W półfinale turnieju Młode Orły Cup Młode Wilki 98 pechowo uległy 1-4 Polonii, ale w meczu o 3. miejsce pokonały 3-1 Inter Mediolan. Do półfinału turnieju w Dortmundzie nie zdołała awansować Legia 96. Młodzicy CWKS Legii wygrali 2-1 na boisku Hutnika. W pojedynku orlików Młode Wilki 99 pokonały 6-2 CWKS.

Turniej "Kinder kicken fur Kinder" - Dortmund, dzień 2

Młode Wilki po udanej sobocie uległy swoim przeciwnikom w obu pojedynkach niedzielnych i nie awansowały do ćwierćfinałów turnieju. Po porażce Legii z VFB oraz VFB z Borussią (Stuttgart nie wykorzystał karego w ostatniej minucie) było już wiadomo, że awansu nie uda sięuzyskać, ale legioniści walczyli do końca i w meczu z FC Koeln mieli kilka doskonałych okazji do zdobycia gola, w tym dwie sam na sam z bramkarzem. Gola zdobyli jednak przeciwnicy.
Triumfatorem turnieju została drużyna KRC Genk.

Naprzód Zielonki 95 8-0 (4-0) CWKS Legia 95

CWKS Legia: Dobiesz - Jędrzejczyk, Sajecki (41' Koluch), Nowakowski, Jaworek (62' Sysik) - Słowik (80' Bielecki), Kubicki, Puza, Olszak - Dołoszyński (70' Masny), Katri

Legioniści ponieśli dotkliwą porażkę z sąsiadem w tabeli i znacząco zmniejszyli swoje szanse zajęcia czołowego miejsca na koniec sezonu. W grze legionistów zdecydowanie zabrakło tzw. zęba, gospodarze dysponujący podobnym potencjałem piłkarskim zagrali ze znacznie większą determinacją i zostali za to nagrodzeni.

Hutnik Warszawa 97 1-2 (1-2) CWKS Legia 97
0-1 Paweł Olek (gł., as. Michał Gil)
0-2 Mariusz Cybulski (as.Mateusz Królak)
1-2

CWKS Legia: Żukowski - Bratkowski (Skałkowski), Lewiński, Kulczyński - Gil (Dudek, Pietrzak), Figielski, Królak (Roszak-Kasza), Olek (Karczmarczyk) - Cybulski.

Po zaciętym meczu młodzicy CWKS Legii wygrlai z Hutnikiem, odniesząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Spotkanie odbywało się w dośc trudnych warunkach - kiepski stan boiska nie pozwalał obu drużynom na zbyt finezyjną grę, precyzyjne przyjęcie piłki i dominowały długie wykopy. Pierwszego gola zdobył efektownym szczupakiem Paweł Olek, po rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Gila. Na 0-2 podwyższył Mariusz Cybulski, po indywidualnej akcji i minięciu dwu przeciwników przez Mateusza Królaka. Ambitni gospodarze, dysponujący całkiem wybieganą drużyną, zdołali w końcu jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową strzałem po ziemi. Chyba lepiej mógł się zachować przy tej sytuacji nieźle dotąd grający Piotr Żukowski. Druga połowa była zacięta i nerwowa, obie strony mogły pokusić się o gole; po stronie Legii było kilka sytuacji sam na sam, a w poprzeczkę trafił Mariusz Cybulski. Wynik nie uległ zmianie, a tym samym legioniści pokonali wyżej notowaną po rundzie jesiennej drużynę Hutnika. Poza porażką z niepokonanym liderem-SEMPem na początku rundy, podopieczni Michała Kapusty na wiosnę odnieśli komplet zwyciestw.

Turniej Białe Orły Cup - dzień 2

Poranny półfinał od początku przebiegał pod znakiem ataków Legii, ale uważnie grający w obronie polonisci nie dawali się zaskoczyć, a doskonałe spotkanie rozgrywał ich golkiper. Po jednej z kontrakcji "Czarne Koszule" zdobyły gola, ale szybko odpowiedział tym samym Miłosz Szczepański. Mocno zmobilizowani kolejnymi wybronionymi przez bramkarza KSP sytacjami poloniści grali coraz śmielej i w końcu ponownie objęli prowadzenie. W końcówce meczu legioniści rzucili wszystko na jedną szalę, ale skończyło się to... dwiema kolejnymi straconymi bramkami. Nieco szkoda, gdyż w ciągu całego spotkania legioniści oddali 17 celnych strzałów na bramkę przeciwnika, a Polonia tylko 5, jednak to gospodarze wygrali 4-1. Tym samym Legia trafiła do finału pocieszenia, razem z Interem Mediolan. Tym razem poszło już dużo lepiej, i po golach Olka Wańka i (dwóch) Kacpra Smolenia legioniści wywalczyli miejsce na podium. Spotkanie musiało być na kilka minut przerwane z powodu ...gradu, ale na szczęście opady nie trwały długo i mecz udało się dokończyć.
W finale Polonia pokonała 1-0 Reprzentację Dolnej Saksonii.

Mecz o 3. miejsce: Legia 3-1 Inter Mediolan
Gole: Aleksander Waniek, Kacper Smoleń (x2)
Finał: Polonia Warszawa 1-0 Reprezentacja Dolnej Saksonii (Niemcy)

4-4 Igor Korczakowski (rzut wolny)

Legia: J. Ławcewicz - Dróżdż, Smętek, Moussaoui, Gregorczuk, Łuczyński oraz Najemski, S. Ławcewicz, Kaniecki, Wiszorowski, Korczakowski, Sauczek

Po południu drużyna Legii, złożona głównie z zawodników, którzy nie zagrali na turnieju Białych Orłów, zremisowała 4-4 na boisku Drukarza. Drużynę uzupełniło wprawdzie kilku mniej występujących graczy ze składu turniejowego, ale z oczywistych względów nie mogli zagrać zbyt wiele i byli zanadto zmęczeni, bo znacząco wspomóc kolegów. Gospodarze prowadzili już 4-2, ale szarża w ostatnich minutach dała średnio spisującym się w tym zestawieniu Młodym Wilkom remis. Nie zmienia to specjalnie sytuacji w tabeli - Młode Wilki mają wyraźną przewagę nad Unią i CWKS. Drukarz stracił za to praktycznie szansę awansu, tracąc kolejne 2 p. dystansu do ww. drużyn.

2-6 Filip Kąkol

CWKS Legia: Lendas, Grabowski - Cyburski, Szczubełek, Janusz, Firek, Prokopczuk, Sarna, Kąkol, Paradowski, Dudzik, Niedbała, Chaterera

Młode Wilki: Antolak, Kruś - Rybak, Kostrzycki, Rosiński, Malesa, Wawrzyn, Rogoń oraz Skrzyński, Witkowski, Hryniuk, Możdżonek, Waśniowski, Musiał, Parzych.

Pierwsza połowa spotkania przebiegałą bezapelacyjnie pod dysktado Młodych Wilków, które szybciej operowały piłką, a także dużo lepiej prezentowały się, jeżeli chodzi o grę obronną i dyscyplinę taktyczną. Wystraszeni zawodnicy CWKS pozwalali im niemal na wszystko. Już po pierwszym kwadransie, po hat-tricku Krystiana Wawrzyna prowadziła KP Legia. Także w drugiej kwarcie trwał festiwal gry poopiecznych Radosława Boczka. Kolejnego gola dołożył tym razem Filip Musiał, choć bramkę po ładnej indywidualnej akcji zdobył rownież CWKS. Druga połowa miała odrobinę inny przebieg, ale cały czas dominowały Młode Wilki. Grający nieco odważniej zawodnicy CWKS stworzyli sobie jednak zdecydowanie więcej okazji bramkowych niż w pierwszej połowie. Jedną z nich zdołali wykorzystać. Także Młode Wilki nie próżnowały i po bramkach Konrada Witkowskiego i Michała Malesy ostateczny wynik spotkania to 2-6 dla drużyny z Łazienkowskiej.

W najbliższą niedzielę o 11 CWKS Legia zagra z liderującym SEMPem, zaś Młode Wilki godzinę później z Varsovią. Trzy dni później - zaległy mecz z WAPN na ul. Grenady, o godz. 18.