Legionisci.com
LEGIONISCI.COM

Juniorzy: Legia 87-63 MOS Pruszków

niedziela, 25 marca 2007 12:11 galeria
Raffiźródło: własne

Dziś juniorzy Legii grali spotkanie z MOS Pruszków. Na jesieni legioniści przegrali 12 punktami, ale odpowiednio wysokie zwycięstwo w tym spotkaniu dawało im drugie miejsce w końcowej tabeli, co ma znaczenie przy rozstawieniu w 1/4 MP juniorów młodszych. Obie drużyny wystąpiły osłabione brakiem 2 zawodników; w Legii zabrakło Termeny i Chojeckiego, którzy pauzowali za przewinienia techniczne "złapane" w meczach juniorów starszych. Mimo to Legioniści rozpoczęli spotkanie z wysokiego "C", obejmując prowadzenie 10-2.

Pruszkowianie zmniejszyli przewagę serią celnych rzutów za 3 p., ale zacieśnienie obrony spowodowało spadek skuteczności drużyny gości. W ataku zaś brylował doskonale dziś dysponowany Michał Wojtyński (już do przerwy 27 punktów), którego gracze MOS byli w stanie powstrzymać tylko faulami. Miało to jednak niewielki skutek, gdyż nasz skrzydłowy trafiał rzuty wolne, a kolejni gracze pruszkowcy zbliżali się do limitu fauli. W drugiej kwarcie przewaga legionistów uległa dalszemu powiększeniu, a twarda obrona spowodowała dużą ilość przechwytów (szczególnie w wykonaniu Dominika Piętki). Do przerwy legioniści prowadzili już 51-30. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie, dzięki czemu trener Chabelski mógł dać odpocząć podstawowym zawodnikom i w większym stopniu skorzystać z rezerwowych. Naszym graczom nie zaszkodziło nawet spadnięcie Rudki i Piętki za 5 przewinień. Dzięki dynamicznym akcjom i celnym rzutom za 3 Ciepińskiego, Snoeya i Wojtyńskiego przewaga osiągnęła już nawet na początku 4 kwarty przewagę 37 punktów (83-46)! W końcówce nasi gracze troszkę się rozluźnili, a Wojtyński próbował śrubować rekord zdobytych punktów, jednak to goście odrabiali straty. Przewaga była jednak tak ogromna, że nic już nie mogło nam zagrozić, a ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 87-63, dzięki czemu nasi młodzi koszykarze zajęli drugie miejsce w sezonie zasadniczym. Brawo!
Legia: Wojtyński 43 (3), Krawczyk 13 (3), Rudko 9,Snoey 8 (1), Piętka 8 oraz Ciepiński 6 (2), Romanowski 0, Skatulski 0, Okunicki.






fot. Raffi

Podaj ten news dalej: