Gwardia 1-3 Legia

źródło: volley.pl - Wiadomość archiwalna

Siatkarze CWKS Legia Warszawa wygrali swój kolejny mecz w rozgrywkach II ligi w wyjazdowym meczu z PKS Gwardia Szczytno 3-1 (21,22,-22,24). To już trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz w Szczytnie miał zmienny przebieg. Legia rozpoczęła następującym ustawieniem: Drabkowski, Jajszczak, Kępka, Kąkowski S., Burzec, Michalak oraz libero Gradowski. W pierwszym secie przy prowadzeniu gospodarzy 15-11 w miejsce Michała Drabkowskiego na rozegranie wszedł Arek Kąkowski. Od tego mementu Legia zaczęła odrabiać straty.
W końcówce kilka dobrych zagrywek Bartka Jajszczaka dało Legii 3 punkty przewagi i set zakończył się wynikiem 25-21. W drugim secie w dalszym ciągu grała szóstka z Arkiem Kąkowskim i pewnie wygrała seta do 22. Trzeci set rozpoczął się od popisowych zagrań Roberta Kępki, który kilkoma atomowymi atakami ze środka wyprowadził Legię na prowadzenie 6:2. Od tego momentu jednak legioniści spoczęli na laurach, a Szczytno złapało wiatr w żagle. Sporo nerwowych i dyskusyjnych decyzji sędziego zaowocowało żółtą kartką dla libero Legii Konrada Gradowskiego. Tego seta Legia przegrała do 22. Czwarty set to wojna nerwów i walka punkt za punkt. Czas wzięty przez Dariusza Kopaniaka przy stanie 21-23 pomógł legionistom. Legia wyrównała na 23-23. W końcówce udane zagrywki Roberta Kępki i ataki Kamila Burzca zadecydowały o wygranej 26-24.
Skład i zdobyte punkty: Drabkowski, Jajszczak (10), Kępka (14)!, Kąkowski S. (14), Burzec (16), Michalak (11), libero Gradowski, Kąkowski A. (4), Chmielewski (1), Orzechowski, Świerżewski