Hokeiści Legii nie zagrają w barażach o ekstraklasę - fot. Piotr Galas
REKLAMA

Hokej: Przez brak lodowiska Legia nie zagra w barażach o PLH i w PP

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Ze względu na wycofanie się z rozgrywek hokejowej ekstraklasy drużyny Wojas Podhale Nowy Targ, zarząd PLH podjął decyzję o rozegraniu turnieju barażowego przez zainteresowane grą w sezonie 2010/11 kluby. Zgłoszenia można przesyłać do 26 czerwca, zaś mecze zaplanowano na 6-27 sierpnia. Niestety, problemy Legii z lodowiskiem sprawiły, że klub z Łazienkowskiej nie będzie mógł wystartować w barażach.

Legia nie zgłosi się również do rozgrywek Pucharu Polski, w których możliwy jest udział także I-ligowców. Powodem także w tym przypadku są sierpniowe terminy meczów, podczas gdy nasz klub będzie miał lodowisko do dyspozycji dopiero od 6 września.

"Musieliśmy zrezygnować z gry w barażach o PLH i rozgrywkach Pucharu Polski, bo COS rozmroził lód na Torwarze II i nie zamrozi go przed 6 września. My natomiast chcieliśmy wejść na lód od początku sierpnia" - powiedział w rozmowie z LL! Zbigniew Stajak, drugi trener Legii.

Na Torwarze na dotychczasowych zasadach do końca roku
Częściowo wyjaśniła się natomiast sprawa korzystania z lodowiska Torwaru do końca roku. Po rozmowach z miastem udało się przedłużyć umowę na takich samych warunkach, na jakich nasz klub korzysta z lodowiska do końca roku. Umowa cały czas nie jest korzystna dla Legii, bo wszystkim drużynom naszego klubu (w tym młodzieżowym) obcięto 50% godzin. Jeszcze gorzej może byc jednak od stycznia 2011 roku. "Co będzie w styczniu, nie wiadomo" - powiedział nam Stajak.

Pół roku na rozwiązanie problemu
Wiadomo, że wtedy COS będzie jednostką budżetową i zamierza podnieść stawki godzinowe z 300 do 712 złotych. "Nie wiadomo, czy kogokolwiek będzie stać na korzystanie z lodowiska wybudowanego za pieniądze podatników" - mówi Stajak. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wykupienie lodowiska od COS przez miasto stołeczne Warszawa. Z naszych informacji wynika, że miasto jest zainteresowane taką transakcją, jednak COS nie chce sprzedać hali. "Jest pół roku na rozwiązanie sytuacji" - powiedział Stajak.

Obóz na Łotwie
Ze względu na problemy Legii z lodowiskiem, trzeba było zmodyfikować plany przygotowań Legii do nowego sezonu. Wiadomo, że legioniści rozpoczną treningi 1 sierpnia i przez dwa tygodnie trenować będą w Warszawie (bez lodu). 15 sierpnia nasz zespół wyjedzie na dwutygodniowe zgrupowanie do ośrodka sportowego w łotewskim Ventspils. Tam Legię czekają pierwsze sparingowe spotkania z łotewskimi drużynami, m.in. z Metalurgiem. Powrót z Łotwy zaplanowano na koniec sierpnia.

Turniej w Szwecji
Jako, że lodowisko w Warszawie gotowe będzie dopiero 6/7 września, na początku miesiąca Legia wyjedzie jeszcze na parę meczów sparingowych do Szwecji. Tam możliwy jest udział naszego klubu w dobrze obsadzonym turnieju w dniach 3-5 września. Od 6 września hokejowa Legia rozpocznie treningi na Torwarze II.Zbigniew Stajak, drugi trener Legii - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.