REKLAMA
REKLAMA

Magazyn Legioniści - nr 5

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Wraz z pierwszym meczem Legii w sezonie 2010/2011 powraca magazyn "Legioniści" przygotowany przez redakcję LL!. Gazeta dostępna jest w wersji PDF oraz w formie interaktywnego e-booka! Na 32 stronach przedstawiamy najważniejsze wydarzenia ostatnich tygodni.

Co w środku?
"1115 dni trwał konflikt pomiędzy kibicami Legii Warszawa a właścicielem klubu. Ale to już przeszłość. KP Legia Warszawa porozumiał się ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i na Łazienkowską wraca normalność. Czy będzie to zgoda po wsze czasy?" - czyli dlaczego klub i kibice musieli dojść do porozumienia i co z tego wyniknie.

"Ponad 40 zawodników - zarówno obcokrajowców, jak i Polaków, zasiliło latem drużyny rodzimej Ekstraklasy. Wśród pozyskanych graczy pojawili się nawet piłkarze z Argentyny czy Hondurasu. Nie zabrakło też przenosin z Polski do czołowych lig świata. Większość graczy opuszczających rozgrywki nad Wisłą obierała kierunek na południe Europy i ciepłe wyspy. I tylko Bartłomiej Grzelak woli chłody i wybrał wyprawę na Syberię" - czyli jak kręci się letnia karuzela transferowa.

"Kazimierz Deyna, Lucjan Brychczy, Dariusz Dziekanowski, Wojciech Kowalczyk, Roman Kosecki, Jacek Zieliński, Artur Boruc - nazwiska piłkarzy, którzy na kartach historii warszawskiej Legii zapisali się jako postacie nieprzeciętne, można mnożyć bardzo długo. Każde pokolenie kibiców miało swojego idola. Jak więc zapracować na to miano przy Łazienkowskiej?" - czyli krótka wyliczanka piłkarzy, których pokochali kibice Legii.

"Na Legii wychowywaliśmy się w innych standardach. Być może jesteśmy zmanierowani, ale dla nas liczy się zawsze tylko mistrzostwo, albo chociaż ambitna walka do ostatniej kolejki o tytuł. Najważniejsze, że wreszcie znów wiele zależy od nas. Jest nowy stadion, nowi zawodnicy i nowi my. Czas pokazać, że nie tylko umiemy protestować, ale dopingujemy jak nikt w Polsce. Czas też by piłkarze udowodnili, że na taki doping zasługują." - czyli Qbas w przedsezonowym felietonie.

Afery Grotyńskiego – czyli o pełnym przygód życiu bramkarza Legii Władysława Grotyńskiego.

A oprócz tego:
- "Wojownik Miklas" - czyli jakim prezesem był Leszek Miklas
- "Kto będzie strzelał?" - czyli w poszukiwaniu króla strzelców
- "Teraz Legia Skorży" - czyli dlaczego Skorża ma łatwiej niż Urban
- "Poważna kontuzja i najlepsze lata Kazimierza Górskiego" - czyli jak Trener Tysiąclecia biegał w koszulce z "eLką" na piersi


Kliknij na poniższy obrazek prawym przyciskiem myszki i zapisz na dysku lub obejrzyj w formie e-booka on-line!przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.