Takesure Chinyama kończy dziś 28 lat - fot. LegiaLive!
REKLAMA

28. urodziny Chinyamy

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W ostatni dzień września powody do świętowania ma Takesure Chinyama. Właśnie tego dnia 28 lat temu w miejscowości Seke z Zimbabwe na świat przyszedł napastnik Legii. Do Polski "Czini" trafił jesienią 2006 r. Oblał jednak testy przy Łazienkowskiej i zamiast w Legii, zaczął grać w Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Po dobrej rundzie wiosennej "Tejkszur" przekonał do siebie włodarzy "wojskowych" i został piłkarzem Legii.
Najlepiej z "eLką" na piersi Chinyama grał w sezonie 2007/2008 i z 19 golami na koncie został królem strzelców. Znakiem firmowym napastnika Legii są jednak nie tylko gole, ale i bezsensowne strzały z nawet 40 metrów od bramki. Mimo to "Czini" ciągle liczy się w walce o miejsce w wyjściowej jedenastce "wojskowych". W jej barwach w 85 meczach strzelił 41 bramek.

Z okazji urodzin redakcja LL! życzy "Tejkszurowi" dobrze nastawionego celownika, radości z grania w piłkę, entuzjastycznego podejścia do treningów i meczów oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.