Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 96 pokonały aż 7-1 Radomiaka, mimo że prawie całą drugą połowę grały w osłabieniu. Gracze z rocznika 99 pokonali 4-0 Naprzód Zielonki, zaś najmłodsi legioniści pokonali 5-0 Varsovię 2000. Porażki odniosły Młode Wilki 2000 (2-3 z SEMPem) oraz CWKS Legia 2001 (2-6 z UKS Pioruny). Młode Wilki 2002 wygrały kolejno: 7-0 z Polonią, 6-2 z Przyszłością Włochy i 6-1 ze Świtem Nowy Dwór.

Radomiak Radom 96 1-7 (1-5) Legia 96
1-0 10 min.
1-1 30 min. Mateusz Baranowski b.a.
1-2 36 min. Michał Suchanek (as. Jacek Knyziak)
1-3 39 min. Jakub Nidzgorski (as. Marcin Kraska)
1-4 40 min. Kamil Anczewski b.a.
1-5 40+1 min. Marcin Kraska (as. Jakub Nidzgorski)
1-6 61 min. Michał Suchanek (as. Jacek Knyziak)
1-7 75 min. Michał Suchanek (as. Mateusz Baranowski)

Legia: Siedlecki (41' Koncki) - Ozga, Baranowski, Najemski (48' Polak [97]), Piątek [97] (35' Zakrzewski) - Suchanek, Podsiadło, Knyziak, Kraska (50' Mlonek) - Nidzgorski (58' Brzosko [97]), Gębalski [97] (35' Anczewski - CZ 44')

Legioniści mieli zrazu kłopoty z twardo i szybko grającymi gospodarzami. Wiele zmieniło się jednak po wyrównującym golu w 30. minucie i zmianach w składzie. W ciągu 5 minut Młode Wilki zdobyły 4 (!) kolejne gole i na przerwęschodziły prowadząc aż 5-1. Na początku drugiej połowy z boiska , po zaledwie 9 minutach pobytu, usunięty został (za odkopnięcie przeciwnika, który go sfaulował) Kamil Anczewski i do końca spotkania Legia grała w 10. Mimo tego podopieczni Tomasza Sokołowskiego zdołali zdobyć dwa kolejne gole. Po drobnym urazie do drużyny powrócił Marcin Kraska. Dłuższa, bo ok. 2-tygodniowa przerwa czeka Rafała Makowskiego i Eryka Rakowskiego.

Legia 99 4-0 (0-0) Naprzód Zielonki 99 Zdjęcia z meczu
1-0 35 min. Jakub Skrzyński (rzut wolny)
2-0 44 min. Emil Możdżonek (rzut wolny)
3-0 57 min. Łukasz Pruszyński (as. Emil Możdżonek)
4-0 58 min. Emil Możdżonek (as. Kamil Waśniowski)

Legia: Smigielski (46' Kruś) - Rosiński, Rybak , Skrzyński - Malesa - Waśniowski, Możdżonek oraz Kostrzycki, Witkowski, Hryniuk, Musiał, Parzych, Wawrzyn, Antolak

Goście bardzo pewnie spisywali się w grze obronnej, w czym również zasługa świetnie spisującego się golkipera Naprzodu. Janek Śmigielski i Jacek Kruś nie mieli jednak zbyt wiele roboty, broniąc tylko kilka strzałów z dalszej odległości (najgroźniejszy w 10. minucie). Po stałych fragmentach gry legioniści "nadruszyli" przeciwnika, a w końcówce meczu dołożyli dwa kolejne trafienia. Po niełatwym pojedynku ostatecznie dość wysokie zwycięstwo, 4-0.

Legia 2000 2-3 SEMP Ursynów 2000 Zdjęcia z meczu
0-1 2 min. Tomasz Pietrzak (karny)
1-1 3 min. Michał Struzik (as. Piotr Goljasz)
1-2 32 min. Hubert Niedziałkowski
1-3 37 min. Wojciech Kokoszewski
2-3 58 min. Mikołaj Neuman (as. Sebastian Blok)

Legia: Warszawski - Kucharek, Blok, Janaśkiewicz, Struzik, Goljasz, Neuman oraz Białoruski, Borychowski, Cichocki, Różański, Machnacki, Zieliński

Legia 2001 5-0 Varsovia Warszawa 2000 Zdjęcia z meczu
1-0 3 min. Maciej Kraśniewski (as. Maciej Anusik)
2-0 17 min. Eryk Górniewicz (as. Maciej Anusik)
3-0 23 min. Maciej Anusik (as. Mikołaj Cichocki)
4-0 44 min. Mikołaj Cichocki (as. Piotr Falbiński)
5-0 51 min. Eryk Górniewicz (b.a.)

Legia: Flis - Mateusz Cichocki, Anusik, Goliński - Graczyk - Kraśniewski, Goureau oraz Bartnicki, Górniewicz, Szczepaniak, Mikołaj Cichocki, Napiórkowski, Falbiński, Sharma.

Pierwsza porażka legionistów w tym sezonie. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu ulegli graczom z Ursynowa. Tylko pierwsza kwarta, choć rozpoczęta straconym z rzutu karnego golem, była płynna i przebiegała pod dyktando legionistów. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli goście. Gdy w trzeciej kwarcie na boisko powróciło w Legii kilku graczy podstawowego składu, Młode Wilki próbowały przejąć ponownie kontrolę nad grą, ale żadna z drużyn nie mogła uzyskać znaczącej przewagi, na dodatek po strzale z dystansu prowadzenie objęli goście, którzy kilka minut później podwyższyli nawet na 1-3. Zryw w końcówce spotkania dał podopiecznym Piotra Głazowskiego gola kontaktowego, ale na pełne odrobienie strat zabrakło czasu. Za tydzień równie wymagający przeciwnik - praski UKS 141 Warszawa, mający do tej pory na koncie komplet zwycięstw, w tym 10-3 z SEMPem.

UKS 141 Pioruny Warszawa 6-2 (3-0) CWKS Legia 2001 Zdjęcia z meczu
Gole dla Legii: Stanisław Muniak i Sebastian Duczek

CWKS Legia: Bujak - Duda, Bieda, Aduku, Szostak, Załuga, Derlatka, Hypki, Cichacki, Duczek, Muniak, Walewski

Pojedynek z Piotrunami nie należał do zbyt udanych w wykonaniu legionistów. Prażanie grali w sposób bardziej uporządkowany, całkiem sprawnie rozprowadzając akcję. W poczynaniach legionistów przeważały indywidualne rajdy, które z rzadka dawały wymierny efekt. Choć gol Sebastiana Duczka dał nadzieję na zminimalizowanie strat, ostatnie słowo należało do graczy Piorunów.

Legia '02 7-0 Polonia Warszawa '02

Legia '02 6-2 Przyszłość Włochy '02

Legia '02 6-1 Świt Nowy Dwór '02

Serię sparingów w Nowym Dworze Mazowieckim odbyli podopieczni trenera Sebastiana Knapa. Najmłodsi legioniści bez większych problemów rozprawili się z Polonią, Przyszłością i Świtem.