Piłkarze Legii rocznik 1998 - fot. Raffi
REKLAMA

Legioniści w reprezentacjach Mazowsza

źródło: Życie Warszawy / własne - Wiadomość archiwalna

O dobrym szkoleniu piłkarskiej młodzieży w Warszawie i na Mazowszu świadczą wyniki trampkarzy. Reprezentacje trzech roczników: 1997, 1996 i 1995 prowadzą w swoich grupach w ogólnopolskich rozgrywkach. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podsumował jesienne mecze reprezentacji Mazowsza chłopców w rocznikach 1995–1998. Młodzi piłkarze spisali się w nich znakomicie, a sporą rolę odgrywali również legioniści.



W zmaganiach trampkarzy biorących udział w rozgrywkach o puchary Kazimierza Deyny (rocznik 1995), Jerzego Michałowicza (1996) i Wacława Kuchara (1997) reprezentacje Mazowsza nie doznały ani jednej porażki i prowadzą w swoich grupach.

Z najlepszym bilansem bramkowym zakończyli rozgrywki trampkarze młodsi, (1997) prowadzeni przez trenerów Konrada Dousę i Dariusza Krajewskiego. Pokonali oni reprezentacje Podlasia 4-0, Łodzi 3-0 i zremisowali z Warmią oraz Mazurami 1-1. Najlepszymi piłkarzami Mazowsza w tym roczniku byli Adam Ryczkowski (Polonia), Mateusz Wieteska (Legia) i Adrian Gapczyński (Agrykola). Spośród legionistów na konsultacje i mecze reprezentacji powoływani byli jesienią również m.in. Eryk Więdłocha, Michał Podlecki, Patryk Kostrzanowski, Kamil Wiśniewski, Artur Zabłocki, Aleksiej Kuncewicz i Wojciech Jaroszko.

Równie dobrze spisali się trampkarze starsi (1995), trenowani przez Jana Pieciuka i Łukasza Zalewskiego. Zwyciężyli Warmię i Mazury 1-0, Łódź 2-0 i zremisowali z Podlasiem 1-1. Kilku zawodników z Mazowsza zagrało już w reprezentacji Polski do lat 15. Są to Jakub Zieliński i Rafał Włodarczyk (z Mazura Karczew), Konrad Budek (GKP Targówek), Kamil Wilimowski i Jan Okieńczyc (Legia) i Kamil Dmowski (Zwar Międzylesie). Oprócz kadrowiczów wyróżniającymi się zawodnikami byli też Adam Dźwigała (Mazur) i Daniel Rosiński (Naprzód Zielonki). Spośród legionistów w reprezentacji grali jesienią również miedzy innymi: Aleksander Stolarz, Konrad Romachów, Jakub Arak i Aleksander Jagiełło.

Na pierwszym miejscu w tabeli są także trampkarze z rocznika 1996, przygotowywani przez trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Jacka Romańczuka. Pokonali oni Podlasie 3-0, zremisowali z Warmią i Mazurami 1-1 oraz z Łodzią 3-3. W zespole tym również jest kilku reprezentantów Polski U-14: Kamil Anczewski, Rafał Makowski, Arkadiusz Najemski, Eryk Rakowski, Adrian Jędraszczak i Rafał Zakrzewski (wszyscy Legia) oraz Maciej Ofmański (Ursus). Na pochwałę zasłużyli także Hubert Wolak z Piaseczna i Marcin Kraska z Legii. W reprezentacji występowali również m.in. Mateusz Baranowski, Daniel Turżonek i Michał Suchanek z Młodych Wilków '96.

W rozgrywkach o Puchar Kazimierza Górskiego biorą udział młodzicy, czyli chłopcy z rocznika 1998. Jest to najmłodsza kadra naszego województwa uczestnicząca w rozgrywkach pucharowych. Trenerzy Piotr Zasada i Dariusz Grzegrzółka mogą być zadowoleni z postawy swoich chłopców. Wygrali z Łodzią 2-0, zremisowali z Podlasiem 1-1 oraz przegrali z Warmią i Mazurami 1-2. Dało im to drugie miejsce w tabeli, również dające awans do fazy finałowej. Spośród graczy Młodych Wilków powołania otrzymywali m.in. Kamil Ceran, Kacper Orłowski, Aleksander Waniek, Kamil Wojtkowski, Mateusz Żyro, Wiktor Wiszorowski, Marwin Leidewall i Igor Korczakowski.

Warto również dodać, że w orbicie zainteresowania trenera Sebastiana Rybaka pod kątem konsultacji do tworzącej się reprezentacji Mazowsza znajdowali się m.in. Przemek Kostrzycki, Emil Możdżonek oraz Jan Śmigielski z Młodych Wilków, jak również Mikołaj Firek, Michał Paradowski i Mikołaj Janusz z CWKS Legia.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.