Legia 98 pokonała 5-4 Jagiellonię

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młodzi legioniści zrewanżowali się rówieśnikom z Białegostoku za sobotnie porażki w meczach trzech starszych roczników. Młode Wilki 98 wygrały z "Jagą" po ciekawym widowisku 5-4, zaś gracze z rocznika 97 pokonali Jagiellonię aż 4-1, dzięki dobrej postawie w drugiej i trzeciej tercji. Juniorzy młodsi CWKS Legia zagrali bardzo nieskutecznie i mimo kilku dobrych okazji, ostatecznie ulegli 2-4 Wildze Garwolin.

2-4

Skład: Darek Przysowa - Emil Rogowski, Adrian Orlik, Daniel Kruk, Piotr Halik, Krystian Kopeć, Maciej Ćwiąkała, Adrian Obzejta, Piotr Papież - Dawid Pydyn, Kacper Bożałek
oraz: Mateusz Lewandowski, Patryk Kowalski, Patryk Madej, Patryk Lipiński

Mimo sporej ilości osłabień wynikających z kontuzji i chorób, legioniści szybko objęli prowadzenie i całkiem nieźle prezentowali się w pojedynku z Wilgą. Skuteczność była jednak tego dnia piątą achillesową graczy CWKS. Na dodatek Dariusza Przysowę w pierwszej połowie pokonał... własny obrońca, nieprecyzyjnie podając mu piłkę. Legioniści doprowadzili jeszcze, za sprawą Kacpra Bożałka, do remisu na 2-2. W końcówce dwa proste błędy obrońcy "wojskowych" doprowadziły jednak do utraty goli.

Legia:
I tercja: Wojcieszak - Wiśniewski, Zabłocki, Wieteska, Witkowski - gracz testowany, Maj, Podlecki, Zaradny - gracz testowany, Więdłocha

II i III tercja: Jaroszko - Zabłocki (45' Polak), Maj (45' Piątek), Kostrzanowski, Witkowski - Krasuski, Podlecki (60' Brzosko), Wieteska, Zaradny (60' Wiśniewski) - Więdłocha (45' Gębalski), Mamla

Mecz rozegrano systemem 3x30 minut. W pierwszej tercji legioniści grali niedokładnie, mało zdecydowanie w odbiorze i pasywnie bez piłki. Goście zasłużenie objęli prowadzenie i utrzymali je do przerwy. W drugiej tercji gra legionistów we wszystkich elementach uległa poprawie, co zaowocowało wyrównującym golem Krzysztofa Mamli. Zdecydowanie najbardziej skuteczni byli jednak legioniści w ostatniej części gry. Dobra postawa Wiśniewskiego na skrzydle oraz Kostrzanowskiego i Wieteski dała drużynie napęd w odbiorze i wyprowadzaniu akcji ofensywnych, z których aż trzy zakończyły się zdobyciem goli.

3-3 37 min. Mateusz Ostaszewski
3-4 55 min. Konrad Niegowski (rzut wolny)
4-4 56 min. Mateusz Kijewski as. Aleksander Waniek
5-4 67 min. Wiktor Wiszorowski as. Patryk Kaniecki

Legia: Ceran, J. Ławcewicz - Gregorczuk, Orłowski, Iwański, Gardziński, Najemski, S. Ławcewicz - Korczakowski, Świerszcz, Kaniecki, Kijewski, - Waniek, Wiszorowski, Leidewall oraz gracze testowani

Grano 2x30+20 minut.

Mimo średniego początku (prowadzenie i kilka kolejnych okazji gości), legioniści stopniowo przejmowali z każdą minutą inicjatywę i zdobyli trzy bramki. Wprawdzie zryw białostoczan dał im ponowne prowadzenie (3-4 w 55. minucie), ale odpowiedź legionistów była błyskawiczna. W ostatniej tercji, która należała już bezapelacyjnie do legionistów, wynik ustalił Wiktor Wiszorowski, który tym samym skompletował hat tricka.