Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Drużyna siatkarzy Legii z 1962 roku. Większośc z nich grała rok później w 1/2 finale Pucharu Europy
Drużyna siatkarzy Legii z 1962 roku. Większośc z nich grała rok później w 1/2 finale Pucharu Europy
Środa, 29 czerwca 2011 r. godz. 20:38

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia: Siatkarze Legii w 1/2 finału Pucharu Europy

Bodziach

Siatkarska Legia przed rokiem nie została zgłoszona do rozgrywek z powodu braku środków. Tymczasem siatkarze naszego klubu mają na swoim koncie aż 26 medali mistrzostw Polski, w tym 8 złotych. Legia ponadto 5 razy zdobywała Puchar Polski. Największym sukcesem międzynarodowym był awans do półfinału Pucharu Europy. Po raz pierwszy ta sztuka udała się Legii w 1963 roku.

Legia, jako mistrz Polski, reprezentowała nasz kraj w rozgrywkach Pucharu Europy. Legioniści w 1/8 finału trafili na fińskie Kimmo Lahti, które odprawili gładko, bez straty seta. W ćwierćfinale było już znacznie trudniej. W rywalizacji z Mladostią Zagrzeb, w pierwszym wyjazdowym meczu, rozegranym 6 marca, legioniści przegrali 3-2. Rewanż w Warszawie (17 marca) miał bardzo emocjonujący przebieg, a wygrana Legii 3-1, dała "wojskowym" awans do najlepszej czwórki w Europie.

W 1/2 finału Legia zmierzyła się z rumuńskim Rapidem Bukareszt. Niestety pierwszy mecz rozegrany przed własną publicznością, 6 kwietnia nie dał nam zaliczki przed rewanżem. Legia przegrała po ambitnej walce 2-3. W rewanżu, rozegranym 21 kwietnia, gospodarze wygrali bez straty seta i nasz klub nie awansował do finału europejskich rozgrywek.

Wyniki siatkarzy Legii w Pucharze Europy w 1963 roku:
1/8 finału: Kimmo Lahti - Legia 0-3; 0-3
1/4 finału: Mladost Zagrzeb - Legia 3-2; 1-3
1/2 finału: Rapid Bukareszt - Legia 3-2; 3-0

W barwach Legii występowali wówczas: Wojciech Rutkowski, Alfred Szperling, Mirosław Schlief, Ryszard Sierszulski, Zbigniew Rusek, Wojciech Markuszewski, Andrzej Drozdowicz, Zbigniew Jóźwiak, Janusz Wójcik, Janusz Kamiński, Romuald Paszkiewicz, Czesław Kwiatkowski.

Trenerem Legii był Maciej Łuczak.

Poprzednie teksty historyczne znajdziecie w dziale Historia.

Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!