fot. Woytek
REKLAMA

Oświadczenie Legii Warszawa ws. oprawy meczu Legia – Hapoel

Redakcja, źródło: KP Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Podczas czwartkowego meczu Ligi Europy z Hapoelem Tel Awiw kibice Legii zaprezentowali oprawę - lizbońskie oczy i transparent "Jihad Legia". Klub wydał w piątek oświadczenie w tej sprawie. Poniżej jego treść: "Władze Legii Warszawa zawsze podkreślały, że stadion nie jest miejscem manifestacji poglądów politycznych, religijnych, a także propagowania haseł niezwiązanych z futbolem.

Żałujemy, że nasi kibice, którzy wspaniale dopingowali drużynę przez cały mecz, dopuścili się zachowania, które negatywnie wpływa na ocenę ich postawy podczas spotkania z Hapoelem Tel Awiw.

Osoby, które przygotowywały tzw. oprawę podpisały oświadczenie, w którym zobowiązują się do przestrzegania przepisów - w tym uszanowania zakazu wywieszania transparentów z niedozwolonymi na stadionach treściami. Niestety zobowiązanie to zostało naruszone i kibice muszą spodziewać się konsekwencji – m.in. zakazów stadionowych. Stosowne decyzje zostaną podjęte po analizie materiału dowodowego oraz przeprowadzeniu przez klub postępowania dyscyplinarnego, a naturalną konsekwencją zaistniałej sytuacji będzie obciążenie kibiców odpowiedzialnych za incydent kosztami potencjalnej kary finansowej, która grozi klubowi ze strony UEFA. Liczymy również, że – zgodnie z podpisanym przez klub i Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa latem 2010 roku porozumieniem – SKLW podejmie działania, aby tego typu sytuacje nie miały miejsca w przyszłości."

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.