REKLAMA

Bilety na Euro z puli PZPN dostępne tylko dla członków oficjalnego Klubu Kibica RP

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Bilety na mecze reprezentacji Polski w przyszłorocznych mistrzostwach Europy z puli, którą PZPN otrzyma od UEFA, będą dostępne jedynie dla członków oficjalnego Klubu Kibica RP.

Do członków Klubu Kibica trafi po kilka tysięcy wejściówek na mecze biało-czerwonych w fazie grupowej. W przypadku awansu do ćwierćfinału drużyny trenera Franciszka Smudy - według rzecznika Klubu Kibica Jacka Kalinowskiego - będzie ich więcej.

Zamówienie będzie można złożyć od 12 grudnia 2011 do 29 lutego przyszłego roku. Każdy chętny będzie mógł złożyć aplikację na maksymalnie dwa bilety. W momencie składania wniosku trzeba posiadać aktywny numer karty Klubu Kibica RP. Aplikacja będzie dostępna na stronie internetowej UEFA.

Jeśli zapotrzebowanie na bilety przekroczy ich liczbę, UEFA przeprowadzi losowanie w celu wyłonienia nabywców biletów.

"Dokładna liczba biletów oraz ich podział na konkretne mecze zostaną zatwierdzone przez zarząd PZPN po grudniowym losowaniu grup turnieju finałowego. Wtedy też zarząd zdecyduje o tym, ile wejściówek trafi do okręgowych związków, sponsorów, itp." - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa związku Agnieszka Olejkowska.

Jak wyjaśniła, współpraca z UEFA wynika z chęci uniknięcia polskich pośredników. "Boimy się, że przy olbrzymim zainteresowaniu kibiców mogłyby się pojawić jakieś problemy technologiczne. System UEFA jest sprawdzony, także przez polskich fanów. Oni wiedzą, jak się po tym portalu poruszać" - dodała.

"Dlaczego tylko członkowie Klubu Kibica będą mieć szansę na bilet? Chcemy w ten sposób nagrodzić lojalność tych, którzy poddali się weryfikacji, którzy są wierni reprezentacji, jeżdżą za nią po świecie. Już wejściówki na towarzyskie spotkania z Meksykiem i Niemcami były dystrybuowane za pośrednictwem tego klubu. W przyszłości jego członkowie będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, m.in. rabaty, informacje esemesowe jak dojechać na stadion, jakich dróg unikać, itp." - poinformowała Olejkowska.

Opis sposobu składania zamówień, zasady loterii biletowej UEFA, lista nabywców, sposób dystrybucji biletów oraz wszelkie istotne informacje dostępne będą w odpowiednich terminach na stronach UEFA, a także poprzez portale KlubKibicaRP.pl i pzpn.pl.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.