fot. turi
REKLAMA

Wygrana w czwartek praktycznie zapewni awans

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Jeśli Legia pokona w czwartek Rapid Bukareszt, będzie miała niemal pewny awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Podopieczni Macieja Skorży po zwycięstwie nad Rapidem będą mieli 9 punktów w fazie grupowej, co sprawi, że wyprzedzić ich będzie mógł tylko Hapoel.

Izraelczycy, którzy jak na razie nie zdobyli w grupie C choćby punktu, musieliby wygrać wszystkie pozostałe spotkania - przy jednoczesnych sprzyjających wynikach pozostałych meczów fazy grupowej (m.in. musieliby mieć lepszy bilans bezpośrednich meczów z Legią, a nasz klub musiałby przegrać dodatkowo z PSV w Warszawie). Wydaje się to mało prawdopodobne. Wygrana Legii z Rapidem, przy jednoczesnym remisie Hapoelu w Eindhoven (PSV ma na swoim koncie komplet zwycięstw), oznacza pewny awans naszej drużyny do 1/16 finału LE.

Spotkania tej fazy rozgrywek Ligi Europy zaplanowano na 16 i 23 lutego przyszłego roku. Losowanie par 1/16 finału odbędzie się 16 grudnia tego roku, dzień po ostatnich meczach grupowych (Legia zagra wówczas w Tel Awiwie).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.