CWKS Legia 2003
REKLAMA
REKLAMA

Młodzież: mecze piątkowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W meczu na szczycie juniorzy CWKS Legia 94/5 zremisowali 3-3 z liderem, Bugiem Wyszków. Legioniści stworzyli sobie dużo okazji do zdobycia bramek, ale grali nieskutecznie, a uderzenie z rzutu wolnego tuż przed końcem pozbawiło ich zwycięstwa. Udany sparing z Jagiellonią zanotowali piłkarze Legii 2000, którzy wygrali 2-1; ich koledzy z rocznika 98 zremisowali z Jagą 1-1. W turnieju na Bielanach triumfowali 8-latkowie z CWKS, którzy wyprzedzili Naprzód Skórzec i Unię Warszawa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został legionista Dawid Papazjan, zarazem król strzelców turnieju z 8 golami na koncie.

CWKS Legia 94/5 3-3 (1-1) Bug Wyszków 94 - Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 1 min. Adam Słowik (as. Kacper Bożałek)
1-1 16 min.
2-1 55 min. Kacper Bożałek
2-2 65 min.
3-2 72 min. Adam Słowik
3-3 90 min. (rzut wolny)

CWKS Legia: Przysowa - Rogowski, Pec, Orlik, Kopeć - Papież (90' Bielecki), Kubicki Ż, Terlecki (63' Puza), Słowik (80' Jaworek) - Ćwiąkała, Bożałek oraz [ng]: Dobiesz, Melich, Olszak, Błesnowski

Pojedynek z niepokonanym dotąd Bugiem to mecz z gatunku "o 6 punktów". Porażka praktycznie eliminowałaby Legię z walki o awans do I MLJ, zwycięstwo - mocno by szanse na to zwiększyło. Już po 40 sekundach spotkania było 1-0 po strzale Słowika. Legioniści chwilę potem zmarnowali trzy doskonałe okazje, co zemściło się po kwadransie, gdy w pozornie niegroźnej sytuacji goście wyrównali. Drugi raz pod naszą bramkę wyszkowianie zapuścili się w 35. minucie, gdy po stałym fragmencie gry trafili w słupek, a następnie pechowo interweniujący stoper Legii trafił w... poprzeczkę. Podopieczni Andrzeja Dźwigały jeszcze dwukrotnie stanęli sam na sam z golkiperem Bugu, ale za każdym razem gol nie padł.
Po przerwie prowadzenie dla Legii zdobył Kacper Bożałek, ale po niefrasobliwej postawie bloku obronnego Bug wyrównał na 2-2. Więcej z gry mieli "wojskowi", ale zbyt często zdarzały się im niedokładności i przestoje w grze. Gdy na 3-2 podwyższył Słowik (a w kilku kolejnych, niestety niedokładnie wykończonych, akcjach było blisko podwyższenia prowadzenia) wydawało się, że jest po meczu. Tuż przed końcem potwierdziła się niestety stara piłkarska prawda, że "jedna bramka to żadna przewaga" i po rzucie wolnym drużyna z Wyszkowa wyrównała na 3-3. Legioniści nie odrobili zatem nic z 6-punktowej straty i mogą mieć pretensje tylko do siebie. Oby było to dla nich bodźcem do jeszcze bardziej wytężonej pracy. W rundzie wiosennej strata jest do odrobienia (mecz pokazał, że nie taki lider straszny), ale niestety nie wszystko zależy już od naszych zawodników.

Jagiellonia Białystok 98 1-1 (0-0) Legia 98 (sparing)
Gole:
0-1 50 min. Mateusz Leleno (as. Kamil Wojtkowski)
1-1 62 min.

Legia: Ceran (Brylewski) - Majewski, Iwański, Orłowski, Ostrowski - Leleno, Żyro, Gardziński, Hołownia - Wojtkowski - Wiszorowski oraz Gregorczyk, Dikof, gracz testowany

Mecz dwu czołowych drużyn tego rocznika w kraju był oczekiwany przez wielu obserwatorów. Oparta niemal w całości na graczach "Jagi", mocna zarówno fizycznie, jak i piłkarsko kadra Podlasia rozgromiła niedawno reprezentację Mazowsza i można było spodziewać się interesującego i trudnego spotkania. Rzeczywiście, mecz był bardzo ciekawy i zacięty; na dodatek już w 10. minucie kontuzji pachwiny doznał rosły stoper Legii Przemek Iwański i przewaga fizyczna gospodarzy stała się jeszcze bardziej wyraźna. Jagiellonia postawiła legionistom poprzeczkę bardzo wysoko, stwarzając sporo sytuacji bramkowych, a końcowy wynik 1-1 należy uznać za wartościowy. Z niezłej strony pokazali się: Leleno, Wojtkowski, Żyro, Orłowski i Gardziński, ale i inni gracze mieli niezłe momenty.

Jagiellonia Białystok 00 1-2 (1-0) Legia 00 (sparing)
Gole:
1-0
1-1 Mikołaj Neuman (as. Mikołaj Zawistowski)
1-2 Sebastian Blok (as. Łukasz Nowak)

Legia: Białoruski (Warszawski) - N. Zawistowski (Różański), Borychowski, Cichocki (Janaśkiewicz) - M. Zawistowski (Nowak), Kucharek (Zieliński), Struzik (Blok), Goljasz (Kisielewicz, Zaborowski) - Neuman

Bardzo ciekawy sparing i wartościowy wynik legionistów. W pierwszej połowie nieco więcej z gry mieli legioniści, którzy w najmocniejszym (brakowało jedynie chorego Pascala Fischera) składzie grali ładną, kombinacyjną piłkę. Na przerwę to gospodarze schodzili jednak z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie role nieco się odwróciły - choć spotkanie dalej było bardzo zacięte, wyrównane i "na remis", to białostoczanie grali szerzej piłką, wykorzystywali udanie duże rozmiary boiska i prezentowali ciut bardziej zespołowy futbol. Legioniści w nieco większym stopniu decydowali się na akcje indywidualne, ewentualne braki starali się nadrabiać dużym zaangażowaniem. Serce włożone w grę i indywidualne umiejętności naszych graczy przyniosły dwa gole, autorstwa Mikołaja Neumana i Sebastiana Bloka. Naszych graczy należy pochwalić za dobrą postawę, z niezłej strony pokazał się również Antek Zaborowski - gracz występujący dotąd w Agrykoli, który od najbliższej rundy powinien dołączyć do drużyny na stałe. Za tydzień podopieczni Piotra Kobiereckiego podejmą w hali przy ul. Ks. Bolesława Motor Lublin.

Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bielany - Zdjęcia z turnieju

Doskonale spisali się piłkarze CWKS Legia 2003 w organizowanym przez Dragon Bielany turnieju w hali przy ul. Lindego. Już w fazie grupowej podopieczni Łukasza Winka nie mieli sobie równych, wygrywając wszystkie trzy mecze wysoko i bez straty gola. Prezentowali przy tym grę kombinacyjną i jak na ten wiek poukładaną. Oczywiście umiejętności naszych 8-letnich zawodników nie pozwalają jeszcze na w pełni płynne rozgrywanie piłki i uwalnianie się spod krycia (stąd i kilka błędów i strat), ale konsekwencja w grze zasługuje na uznanie. Na szczególne pochwały zasługuje efektowna ale i efektywna współpraca trójki ofensywnej Papazjan-Wiater-Marczuk, ale i pozostali zawodnicy spisywali się dobrze. W fazie półfinałowej jako jedyni stawili legionistom opór piłkarze Unii (które to już derby Bemowa...?), którzy mocnym pressingiem wymusili kilka pomyłek i zdobyli dwubramkowe prowadzenie, ale jeszcze przed końcem meczu piłkarze Legii wyrównali. Pojedynek z Mazovią Tomaszów Maz. był już wyjątkowo jednostronny i zakończył się 4-bramkowym zwycięstwem warszawiaków. Finał z drużyną z podsiedleckiego Skórca był pojedynkiem nie tylko piłkarzy, ale i dwu najgłośniejszych chyba grup kibiców. Na boisku górą byli legioniści, choć wygrana nie przyszła łatwo; stawka meczu lekko pętała nogi piłkarzom i dopiero piękne uderzenie Krzyśka Wiatra z rzutu wolnego rozstrzygnęło pojedynek. Legioniści odebrali pamiątkowe medale i dyplomy oraz specjalne nagrody - piłki ufundowane przez sponsora turnieju. Indywidualne wyróżnienie przypadło Dawidowi Papazjanowi, który nie tylko zdobył najwięcej goli, ale i został wybrany przez sędziów najlepszym piłkarzem turnieju.

Mecze Legii:
CWKS Legia 2-0 UKS Borzęcin (gole: Wiater, Papazjan)
Gwardia Warszawa 0-4 CWKS Legia (Papazjan x3, Wiater)
Dragon Bielany 0-3 CWKS Legia (Wiater, Papazjan, Rozbiewski)
CWKS Legia 2-2 Unia Warszawa (Wiater x2)
CWKS Legia 4-0 Mazovia Tomaszów Maz. (Marczuk, Papazjan x3)

Mecz o 7. miejsce: UKS Borzęcin - Gwardia Warszawa
Mecz o 5. miejsce: Mazovia Tomaszów 0-1 Dragon Bielany
Mecz o 3. miejsce: Unia 1-1 k. 2-3 Junak Zacisze
Finał: CWKS Legia 1-0 Naprzód Skórzec (Wiater - rzut wolny)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Zalewski (Unia Warszawa)
Najlepszy piłkarz: Dawid Papazjan (CWKS Legia Warszawa)

Skład CWKS Legia 2003: Dominik Marnik - Olaf Paradowski, Alan Długołęcki, Antoni Pawlak, Antoni Sidor, Piotr Kawalski, Patryk Rozbiewski, Krzyś Wiater, Oliwier Marczuk, Dawid Papazjan
Trener: Łukasz Winek





REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.