Tomasz Kiełbowicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Tomasz Kiełbowicz

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Tomasz Kiełbowicz piłkarzem Legii jest od ponad dekady. W obecnym sezonie "Kiełbik" tylko raz zagrał w spotkaniu ligowym. Częściej pojawia się na boisku w meczach Pucharu Polski. Podczas rewanżowego spotkania z Gryfem Wejherowo Maciej Skorża wystawił 36-letniego defensora w pierwszym składzie. Lupa LL! obserwowała poczynania "Kiełbika" we wtorkowy wieczór.

W Legii Kiełbowicz znany jest z nieustępliwej walki o miejsce w pierwszym składzie. Od kilku miesięcy trener woli jednak stawiać na Jakuba Wawrzyniaka. Jednak, gdy "Kiełbowicz" pojawia się na murawie, trudno uznać, że prezentuje się gorzej od swojego kolegi. Podobnie było podczas meczu z Gryfem Wejherowo.

Kiełbowicz na pewno może mieć do siebie pretensję za sytuacje, po której Tomasz Kotwica zdobył gola na 1-0. Legionista nie zdążył wówczas dobrze zablokować uderzenia gracza Gryfa. Piłka odbiła się od spóźnionego "Kiełbika" i trafiła prosto pod nogi Kotwicy, który wyprowadził wejherowian na prowadzenie.

Sam Kiełbowicz miał okazję odrobić straty w 71. minucie. Po faulu na Michale Żyro podyktowany został wówczas rzut wolny. "Kiełbik" uderzył bardzo dobrze, ale Adam Duda był na posterunku i nie dał się pokonać. Dużo zamieszania pod bramką Gryfa czyniły także dośrodkowania Kiełbowicza. Tak było m.in. w 17. minucie, gdy po dograniu legionisty goście w ostatniej chwili zablokowali strzał Danijela Ljuboji.

Choć w meczu z Gryfem Legia nie zachwyciła, to Tomasz Kiełbowicz pokazał, że cały czas może być alternatywą dla Jakuba Wawrzyniaka.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Tomasza Kiełbowicza (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

TOMASZ KIEŁBOWICZ
Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką: 43 (27+16)
Strzały celne: 1 (0+1)
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 34 (22+12)
Podania niecelne: 4 (2+2)
Faulował: 0
Faulowany: 0
Odbiory piłki: 2 (1+1)
Straty piłki: 1 (0+1)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.