fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Jakub Wawrzyniak

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Potyczka z Lechem Poznań była 48 spotkaniem, które w sezonie 2011/2012 rozegrał Jakub Wawrzyniak w barwach Legii oraz reprezentacji Polski. "Wawrzyn" jest najbardziej eksploatowanym zawodnikiem spośród wszystkich legionistów. Lupa LL! postanowiła przyjrzeć się jak 28-letni piłkarz radzi sobie na murawie.

W obecnym sezonie Wawrzyniak jest pewniakiem na lewym skrzydle obrony "wojskowych". Maciej Skorża zdecydowanie woli stawiać na niego niż na legijnego weterana Tomasza Kiełbowicza. "Kiełbik" dostał ostatnio szansę gry w Pucharze Polski i pokazał się z dobrej strony. Po sobotnim spotkaniu tego samego nie można niestety powiedzieć o Wawrzyniaku.

Lewy obrońca Legii może mieć bardzo dużo pretensji do siebie samego za zachowanie z 24. minuty, gdy Lech zdobył bramkę. Co prawda Wawrzyniak wygrał wówczas pojedynek główkowy z Artjomsem Rudnevsem, ale zagrał wprost do Rafała Murawskiego. Jeszcze większy błąd "Wawrzyn" popełnił chwilę później. Zamiast pilnować napastnika Lecha, patrzył się jak ten wbiega w pole karne obok bezradnego Inakiego Astiza i zdobywa bramkę. Bierna postawa Wawrzyniaka ułatwiła rywalom strzelenie gola.

Niestety nie była to jedyna pomyłka doświadczonego zawodnika w sobotnie popołudnie. Wawrzyniak dostosował się poziomem gry do reszty drużyny. Tak było np. w 13. minucie, gdy po jego stracie w środku boiska lechici przeprowadzili groźną kontrę. Słabo wyglądała też współpraca "Wawrzyna" z Nacho Novo. To właśnie usiłując wymieniać podania z Hiszpanem, Polak zanotował większość ze swoich dziewięciu strat.

Na plus Wawrzyniakowi należy zapisać akcję z 48. minuty, gdy przejął piłkę i rozpoczął szybką akcję lewym skrzydłem. Niestety na gola nie potrafił zamienić jej Ivica Vrdoljak. "Jakub Wawrzyniak był naszym silnym ogniwem. Dziś zagrał słabiej, ale nadal na niego liczę. Wiem, że jest zły na siebie. Ale we wtorek znów go będę potrzebował. Nie ma co rozpamiętywać, bo nie ma na to czasu. Na treningach nie widzę jego obniżki formy. Dziś ewidentnie nie miał swojego dnia" – podsumował występ legionisty Maciej Skorża.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Jakuba Wawrzyniaka (w nawiasie pierwsza + druga połowa)

JAKUB WAWRZYNIAK
Czas gry: 73 minuty
Kontakty z piłką:48 (31+17)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 34 (19+15)
Podania niecelne: 12 (10+2)
Faulował: 0
Faulowany: 0
Odbiory piłki: 5 (3+2)
Straty piłki: 9 (7+2)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.