REKLAMA

PP: Młoda Legia zagra w Sobolewie

Raffi, źródło: MZPN / 90minut / własne - Wiadomość archiwalna

W piątek w siedzibie MZPN odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Dariusza Banasika zmierzą się z występującym w lidze okręgowej Zrywem Sobolew. Spotkanie odbędzie się w środę 9 maja o 16:30 w Sobolewie, na stadionie przy ul. O. Błachnio 1.

Drużyna z położonego w pobliżu Garwolina Sobolewa walczy w tym sezonie o awans do IV ligi. Obecnie zajmuje 4. miejsce w tabeli i traci do miejsca dającego baraże o awans zaledwie jeden punkt. W zeszłym sezonie sobolewianie występowali w barażach o awans, jednak ulegli nieznacznie Amatorowi Maszewo. W zespole gospodarzy występuje były gracz Legii II, Piotr Kazimierak.

W meczu o stawkę oba zespoły zmierzyły się po raz ostatni w sezonie 2002/2003: jesienią Legia II wygrała w Sobolewie 4-0 po golach Marka Saganowskiego (2), Macieja Sawickiego i Tomasza Jarzębowskiego; w rewanżu w Warszawie było 5-0 dla "rezerwistów", a gole zdobyli: Jacek Magiera, Daniel Dylewski, Krzysztof Kruczek, Mariusz Zganiacz i Łukasz Siciak. W tym ostatnim spotkaniu w barwach IV-ligowej Legii II wystąpili także m.in.: Łukasz Załuska, Wojciech Szala, Paweł Golański, Marcin Rosłoń, Adam Gmitrzuk i Michał Pulkowski.

Tym razem nie należy się się spodziewać wzmocnień z pierwszej drużyny - a wręcz odwrotnie, wobec bardzo napiętego terminarza rozgrywek Młodej Ekstraklasy (m.in. mecz w Kielcach 2 dni wcześniej) trener Banasik da zapewne szansę gry kilku zawodnikom z szerokiego zaplecza, a może, tak jak w Rząśniku, również z drużyny juniorów starszych.

Pary 1/4 finału PP na szczeblu województwa:
Sokół Przytyk - OKS Otwock
Zryw Sobolew - Legia II Warszawa (ME)
Hutnik Warszawa - Mazur Karczew
Broń Radom - Orzeł Wierzbica

Zespoły wymienione na pierwszym miejscu pełnią rolę gospodarzy.
Termin 1/2 Pucharu Polski: 23.05. (środa) godz. 17.30.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.