Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Kolejne zwycięstwo bez straty gola odnieśli gracze rocznika 1996, pokonując 6-0 OKS Otwock. Drużyny juniorów starszych i młodszych wobec braku awizowanych przeciwników rozegrały sparingi wewnętrzne. Z kolei Młode Wilki 2001 zremisowały 4-4 z Dragonem (choć goście prowadzili z początku aż 4-0), gracze o rok starsi wygrali 8-0 z KS Raszyn, a w meczu legionistów z rocznika 1999 z Dolcanem padł wynik 6-1.

Legia 93/4 i Młoda Legia - sparing wewnętrzny

Składy Legii:
Wienczatek - gracz testowany, Dankowski, Siwak, Todorović, Karniszewski, Gąsior, Świerk - Kępka
Brzeziański - Turzyniecki, Fabiszewski, Gołębiewski, Rozmus - Bajdur, Kalinkowski, Sokołowski, Mazek - Kurowski

Wobec odwołania w piątek meczu z seniorami Tęczy Płońsk legioniści, uzupełnieni kilkoma graczami Młodej Legii, rozegrali sparing wewnętrzny.

Legia 95 - Junior Radom - mecz nie odbył się

Wobec niedotarcia gości do Warszawy mecz nie odbył się. Meczowa 15-tka na nieco zmniejszonym boisku rozegrała sparing wewnętrzny, który wygrali "czerwoni".

Legia 95: "Czerwoni" 8-2 "Biali"
1-0 Filip Kazimierczyk
2-0 Kamil Dmowski (karny po faulu na Jakubie Araku)
3-1 Daniel Rosiński (as. Maciej Ciepielewski)
4-1 Jakub Arak (as. Łukasz Dziewicki)
5-1 Kamil Dmowski (as. Łukasz Dziewicki)
5-2 Tomasz Prejs (karny po faulu na nim samym)
6-2 Jakub Arak (as. Marcin Piórkowski)
7-2 Jakub Arak
8-2 Kamil Dmowski (As,. Łukasz Dziewicki)
"Czerwoni": Smyłek - Kucharski, Piórkowski - Kazimierczyk, Dmowski, Dziewicki, Waszkiewicz - Arak
"Biali": Haluch - Milewski, tr. Grudziński, Zawal, Ciepielewski, Prejs, Śmigielski, Rosiński

OKS Otwock 96 0-6 (0-1) Legia 96 - Zdjęcia z meczu
0-1 32 min. Kamil Anczewski (as. Daniel Mlonek)
0-2 45 min. Damian Szczepański (as. Eryk Rakowski)
0-3 57 min. Paweł Radziszewski (dob. strz. Eryka Rakowskiego)
0-4 73 min. Damian Szczepański (as. Jakub Nidzgorski)
0-5 76 min. Michał Suchanek (as. Jakub Nidzgorski)
0-6 78 min. Daniel Mlonek (as. Jakub Nidzgorski)

Legia: Jędraszczak - Ozga, Najemski, Podsiadło, Baranowski - Radziszewski, Mlonek, Bartczak (41' Suchanek), Rakowski - Anczewski (41' Nidzgorski), Szczepański oraz ng Tomasiewicz .

Legia 99 6-1 (1-0) Dolcan Ząbki 99 - Zdjęcia z meczu
1-0 7 min. Wojciech Janicki (as. Jakub Knap)
2-0 20 min. Eryk Agnyziak (as. Bartek Sobierański)
3-0 42 min. Jakub Knap (as. Michał Malesa)
4-0 43 min. Krystian Wawrzyn (as. Bartek Faliszewski)
5-0 51 min. Mateusz Kinast(gł., as. Jakub Knap)
6-0 52 min. Krystian Wawrzyn (as. Jurek Hryniuk)
6-1 56 min.

Legia: Śmigielski (31' Kalinowski) - Janicki (Kostrzycki), Knap (Hryniuk), Rybak - Parzych (Kinast), Staśkiewicz (Faliszewski), Możdżonek (Malesa), Sobierański (29' Wawrzyn)

Legia 00 8-0 KS Raszyn - Zdjęcia z meczu

Strzały celne+niecelne: Legia 29+22 - KS Raszyn 0+1

Legia-I połowa: Warszawski, Kisielewicz, Zaborowski, Cichocki - Blok, Kucharek (28' Borychowski), Struzik (25' Szczegielniak), Fischer (23' Zieliński) - Goljasz

Legia-II połowa: Warszawski, Szczegielniak (Cichocki) - Nowak, Kucharek (46' Zaborowski), Struzik (46' Blok), Fischer - Zieliński (52' Gojlasz).

Legia 01 4-4 (1-4) Dragon Bielany 01 - Zdjęcia z meczu
0-1 8 min. Sebastian Pedynowski (as. Bartek Marciniak)
0-2 15 min. Patryk Parys (as. Bartek Marciniak)
0-3 18 min. Sebastian Pedynowski (as. Patryk Parys)
0-4 25 min. Sebastian Pedynowski (as. Patryk Parys)
1-4 27 min. Maciej Anusik (głową, as. Damian Sędzikowski z rogu)
2-4 31 min. Damian Sędzikowski (as. Maciej Anusik)
3-4 37 min. Maciej Kraśniewski (as. Damian Sędzikowski)
4-4 59 min. Damian Sędzikowski (rzut wolny)

Strzały celne+niecelne: Legia 26+7 - Dragon 10+3

Legia: Kielak - Cichocki, Goliński - Duczek, Muniak, Sharma - Kraśniewski oraz: Bieniek, Zagajewski - Radkowski, Bartnicki, Sędzikowski - Anusik

Bardzo ciekawy mecz rozegrała drużyna rocznika 2001. Przeciwnik sprawinie operował piłką i starał się dość skutecznie blokować poczynania ofensywne najgroźniejszych zawodników Legii. Legioniści oddawali zatem wiele strzałów, ale raczej z większej odległości i nie stanowiły one poważniejszego zagrożenia dla bramkarza drużyny z Bielan. Piłkarze Drganowa nie pojawiali się pod bramką Młodych Wilków zbyt często - ale jeżeli już, to były to sytuacje bardzo groźne. W efekcie, po 28 minutach goście wygrywali już 4-0 a w poczynania legionistów wdarła się wyraźna nerwowość i niedokładność. Gol zdobyty tuż przed przerwą przez Maćka Anusika uspokoił nieco podopiecznych Tomasza Borowika i w trzeciej kwarcie grali już nieco składniej, czego efektem były dwa trafienia, Damiana Sędzikowskiego i Macieja Kraśniewskiego - szczególnie ta druga akcja, po szybkim rozegraniu piłki i strzale głową, mogła się podobać. Gdy kolejne bramki nie padały, poczynania ofensywne legionistów względem coraz bardziej zmęczonych "Dragonów" zaczęły przypominać bicie głową w mur. Ulgę Młodym Wilkom dał dopiero precyzyjny strzał Sędzikowskiego ("zamieszanego" dziś w każdą ze zdobytych przez Legię bramek). W ostatniej minucie zwycięstwo gospodarzom mógł dać Anusik, ale po urwaniu się obrońcom w sytuacji sam na sam uderzył tuż obok słupka. Po najciekawszym (choć niekoniecznie najlepszym w wykonaniu legionistów) meczu w rundzie padł remis 4-4.