Legia 2001 mistrzem Warszawy - fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Legia 2001 mistrzem Warszawy! (FOTO + VIDEO)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 2001 poszły w ślady o rok młodszych kolegów i z kompletem zwycięstw zakończyły rywalizację w fazie finałowej Mistrzostw Warszawy. W półfinale legioniści wygrali 5-1 z Gwardią, zaś w finale, po stosunkowo ciężkiej przeprawie, wygrali 5-3 z UKS Bródno. W meczu o 3. miejsce Gwardia po karnych pokonała Znicz Pruszków.

Fotoreportaż z turnieju - 71 zdjęć Bodziacha
Fotoreportaż z turnieju - 41 zdjęć

Legioniści bardzo pewnie przeszli przez półfinał, wygrywając z drugą drużyną drugiej grupy półfinałowej, Gwardią. Mokotowianie zdobyli wprawdzie gola honorowego, ale dopiero w ostatniej minucie gry, i nie zdołali już odmienić losów spotkania. W meczu o 3. miejsce ze Zniczem "Harpagony" odrobiły w drugiej połowie dwubramkową stratę i wygrały po rzutach karnych.

Inny przebieg niż mecz z Gwardią miało dla podopiecznych Tomasza Borowika spotkanie finałowe - gracze UKS Bródno objęli szybko prowadzenie i dopiero zryw legionistów pod koniec pierwszej połowy wyjaśnił sytuację. Po golu Staszka Muniaka na 4-1 wydawało się, że jest już po meczu, ale gracze w czerwono-zielonych strojach nie odpuścili, uzyskując dwa kolejne trafienia. Gracze z Bródna po zdobyciu gola kontaktowego starali się jak najszybciej przedostać się po raz kolejny pod bramkę Legii, ale wszystkie dłuższe i wyższe piłki padały łupem Mateusza Bieńka. Rosły obrońca Legii po jednym z takich przechwytów podał piłkę do Damiana Sędzikowskiego, a ten doskonałym strzałem z dystansu nie dał szans golkiperowi UKS, ustalając wynik spotkania, który nie uległ już zmianie mimo kilku doskonałych okazji dla Legii w końcówce meczu (strzelali: Maciej Anusik, Alex Phan, Kuba Bartnik i Mateusz Cichocki). Dorobkiem bramkowym Legii w turnieju finałowym podzielili się: Anusik (5 goli), Stanisław Muniak (3 gole; pauzował w turnieju półfinałowym) i Damian Sędzikowski (2 trafienia).

Półfinały:
grano 2x20 minut
UKS Bródno 4-1 Znicz Pruszków

Legia 5-1 Gwardia Warszawa
Gole:
1-0 Maciej Anusik (as. Damian Sędzikowski)
2-0 Maciej Anusik b.a.
3-0 Maciej Anusik (as. Alex Phan)
4-0 Stanisław Muniak (as. Mateusz Cichocki)
5-0 Stanisław Muniak b.a.
5-1 40 min.

Mecz o 3. miejsce:
Gwardia Warszawa 4-4 (1-2) k. 3-1 Znicz Pruszków

Finał:
Legia 5-3 (3-1) SMP UKS Bródno
Gole:
0-1 Jakub Budnicki
1-1 Maciej Anusik (as. Damian Sędzikowski)
2-1 Maciej Anusik (as. Damian Sędzikowski)
3-1 Damian Sędzikowski (karny po faulu na Macieju Anusiku)
4-1 Stanisław Muniak (as. Dominik Zagajewski)
4-2 Przemysław Boreczek
4-3 Jakub Budnicki
5-3 Damian Sędzikowski (as. Mateusz Bieniek)

Końcowa kolejność fazy finałowej mistrzostw Warszawy U-11:
1. Legia Warszawa
2. SMP UKS Bródno
3. Gwardia Warszawa
4. Znicz Pruszków
5. Józefovia Józefów
6. Orkan Sochaczew
7. Polonia Warszawa
8. Legionovia Legionowo

Skład Legii 2001:
Bartosz Kielak, Adam Kaniewski - Mateusz Bieniek, Maciej Kraśniewski, Jan Goliński, Mateusz Cichocki, Dominik Zagajewski, Jakub Bartnicki, Stanisław Muniak (3 gole), Radosław Graczyk, Damian Sędzikowski (2 gole), Alex Phan, Sebastian Duczek, Maciej Anusik (5 goli) oraz (nie grali) Szymon Sharma, Kacper Radkowski i Sebastian Gajownik.

Fotoreportaż z turnieju - 71 zdjęć Bodziacha

Bilans Legii w rozgrywkach ligowych i pucharowych:
20 zwycięstw - 1 remis - 0 porażek
Bramki: 242-11 (liga), 29-9 (półfinały i finały)

- Czołowi strzelcy Legii 2001 w rozgrywkach MZPN 2011/2012:
Anusik 58, Sędzikowski 52, Kraśniewski 37, Bartnicki, Zagajewski po 18, Phan 17, Sharma 15, Radkowski 14, Graczyk 12, Muniak 11, Cichocki 6

- Czołowi "asystenci" Legii 2001 w rozgrywkach MZPN 2011/2012:
Anusik 24, Kraśniewski 21, Phan, Sędzikowski po 19, Bartnicki 14, Radkowski 13, Bieniek 12, Graczyk, Sharma po 10, Goliński, Cichocki, Zagajewski po 8, Muniak 7

UKS Ołtarzew 0-7 (0-1) Legia 99 (sparing)
Gole:
0-1 8 min. Mateusz Kinast (as. Eryk Agnyziak)
0-2 35 min. Michał Malesa (as. Adrian Rybak)
0-3 37 min. Łukasz Pruszyński b.a.
0-4 38 min. Krystian Wawrzyn b.a.
0-5 39 min. Michał Malesa b.a.
0-6 49 min. Łukasz Pruszyński (as. Bartek Faliszewski)
0-7 55 min. Michał Malesa (as. Jan Śmigielski)

Legia: Śmigielski (Kalinowski) – Barwiński, Sobierański, Janicki, Kostrzycki, Knap, Rybak, Hryniuk, Staśkiewicz, Parzych, Agnyziak, Wawrzyn, Możdżonek, Malesa, Skrzyński, Faliszewski, Kinast, Pruszyński

Zawisza Cup 2012, rocznik 2003:

Młode Wilki 2003 zajęły miejsce w środku stawki na odbywającym się w na głównej płycie stadionu Zawiszy Bydgoszcz turnieju Zawisza Cup. Doskonała obsada turnieju (Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Wisła Kraków, Warta Poznań czy Lech Poznań) i formuła "każdy z każdym gwarantowały dobry poziom i równe warunki rywalizacji. Legioniści rozpoczęli zmagania od nieco słabszego występu, ale w kolejnych prezentowali już dość ofensywny styl gry. Trzeba jednak przyznać, że nie dopisywało im szczęście - wielokrotnie piłka odbijała się od słupków, poprzeczek czy była wybijana z linii bramkowej przez obrońców. Gdy chłopcy już lekko podupadli na duchu, skuteczność w końcu do nich "wróciła", co pozwoliło na odniesienie w dalszej fazie turnieju kilku zwycięstw, mimo mniej przebojowej postawy na boisku. Po nieco mniej efektownej grze w kilku poprzednich sprawdzianach, w sobotę legioniści pokazali większy potencjał w grze ofensywnej (choć do konsekwencji i dynamiki w grze oraz celności strzałów można mieć jeszcze zastrzeżenia) oraz bardziej zdecydowaną i zdyscyplinowaną grę w obronie. Wynik był oczywiście sprawą drugorzędną.

Podopieczni Daniela Myśliwca i Pawła Skroka zakończyli już rywalizację z innymi drużynami, przed nimi jeszcze tylko dwa ostatnie czerwcowe treningi, a następnie - wakacje, aż do wznowienia zajęć w pierwszej połowie sierpnia.

Skład Młodych Wilków 2003 na turnieju w Bydgoszczy:
Filip Arak, Maciej Balcerak, Aleksy Hoduń, Ernest Kozłowski, Patryk Kurzajewski, Aleksander Petsch, Adrian Potaczała, Mikołaj Randak, Filip Szewczyk, Bartek Ślendak, Marcel Ślusarczyk, Tomasz Wysocki
Trener: Daniel Myśliwiec, as. Paweł Skrok

II Turniej "Graj jak Adrian Mierzejewski", rocznik 2003, Olsztyn:

W turnieju, a właściwie serii sparingów każdy z każdym, których organizacją zajął się klub Naki Olsztyn, udział wziął CWKS Legia 2003. Z zasady nie prowadzono klasyfikacji ogólnej ani nie liczono bramek, liczyła się w pierwszym rzędzie dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się z drużynami z całego kraju, z którymi na co dzień rzadko można się zmierzyć. Trener Łukasz Winek wykorzystał dzisiejsze mecze na sprawdzenie poszczególnych graczy na innych pozycjach niż te, na których zwykle występują. W kilku przypadkach dało to całkiem ciekawy efekt; oczywiście, siłą rzeczy parokrotnie na boisku mogliśmy obserwować zabawne nieporozumienia i brak zrozumienia czy zgrania. Mimo wszystko, w 7 rozegranych spotkaniach piłkarze CWKS stracili raptem 1 gola i zaprezentowali się z niezłej strony. Najlepszym graczem naszej drużyny został wybrany Alan Długołęcki, który tym razem brylował w nietypowej dla siebie roli skrzydłowego.

Już za tydzień (1 lipca) ostatni akcent bardzo udanego da tej drużyny sezonu - turniej organizowany przez SEMP Ursynów, w którym "wojskowi" zmierzą się z graczami o rok starszymi.

Mecze CWKS Legii 2003:
CWKS Legia - Białe Orły Warszawa (Gole: Paradowski, Abbassi)
CWKS Legia - Jedynka Reda (Marczuk)
CWKS Legia - Naki II Olsztyn (Wolski)
CWKS Legia - Huragan Morąg
CWKS Legia - Naki I Olsztyn
CWKS Legia - Santos Gdynia (Paradowski, Wolski, Sidor, Grygorczuk)
CWKS Legia - SKS Żagiel Piecki (Wiater 3, Pawlak 2, Paradowski, Papazjan)

Skład Legii: Dominik Marnik, Piotr Kawalski, Olaf Paradowski, Filip Grygorczuk, Alan Długołęcki, Antoni Pawlak, Antoni Sidor, Filip Wolski, Patryk Abbassi, Krzyś Wiater, Dawid Papazjan, Oliwier Marczuk
Trener: Łukasz Winek

Turniej o Puchar Prezesa/Dyrektora Polfy Tarchomin, rocznik 2004:

Faza grupowa:
Legia 4-1 Dragon Bielany (gole: Fogo 2, Paradowski, Głowala)
Legia 5-3 Pioruny Targówek (gole: Fogo 2, Bykowski 2, Kida)
Legia 1-1 Kosa Konstancin (gol: Kida)
Legia 3-0 (vo) UKS Bródno
Legia 2-0 Unia Warszawa (Kida, Fogo)

Półfinał:
Legia 0-3 Varsovia

O 3. miejsce:
Legia Warszawa 1-1 k. 3-2 Dragon Bielany (Gol: Fogo)

Skład Młodych Wilków 2004 na turnieju: Marcel Bykowski, Jakub Mielcarz, Piotr Sobieraj, Jakub Żaboklicki, Matthew Fogo, Szymon Falkiewicz, Antoni Kida, Dominik Paradowski, Olivier Proctor, Kacper Kałuski, Filip Głowala, Sebastian Wysocki
Trener: Adam Orlikowski (asys. Adel Besić)

Król strzelców - Mateusz Marszałek (Varsovia Warszawa)
Najlepszy bramkarz - Antoni Drynkowski (Varsovia Warszawa).




REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.